Zaklínač 3: Divoký hon, CD Projekt Red, Zaklínač 3 na next-gen konzole nevzniká v CD Projektu

Zaklínač 3 na next-gen konzole nevzniká v CD Projektu

O port na PS5 a Xbox Series X se postarají autoři verze pro Switch ze studia Saber Interactive

Zdroj: CD Projekt RED
5. 9. 2020
Název: Zaklínač 3: Divoký hon Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 19. 5. 2015

Vývojáři z polského studia CD Projekt RED nás včera příjemně překvapili zprávou, že chystají vylepšenou verzi třetího Zaklínače. Dodatečně jsme se dozvěděli další podrobnosti. V první řadě je zajímavé, že next-gen verze nevzniká přímo v Polsku, ale v externím studiu. O konzolovou verzi se opět postará se o tým Saber Interactive, který už dříve pro CD Projekt RED portoval Zaklínače 3 na Nintendo Switch.

Nijak to nekoliduje s vývojem next-gen verze Cyberpunku 2077.

Saber Interactive, který od letošního února spadá pod křídla Embracer Group (THQ Nordic, Deep Silver, Koch Media), má s konverzemi značné zkušenosti. Na Switch dostal hry Call of Cthulhu, Vampyr nebo Crysis Remastered. Prezident společnosti CD Projekt RED Adam Kiciński prohlásil na adresu Saberu, že jde o prověřeného partnera, který velmi dobře zná technologii polského týmu.

“Požádali jsme je, aby připravili next-gen porty, a jak jsem uvedl během své prezentace, očekáváme plný next-gen zážitek se skvělými next-gen funkcemi. Ale nijak to nekoliduje s vývojem next-gen verze Cyberpunku 2077, která vzniká interně v CD Projektu,” uvedl Kiciński během hovoru s investory. Tím tak odpověděl na otázku, kterou jsme si pokládali i my, zda má tým dost kapacity na to, aby během dokončování náročného projektu věnoval úsilí i Zaklínači.

Důvodem pro next-gen verzi je snaha prodloužit životní cyklus Zaklínače 3.

Vylepšená verze Zaklínače 3 vyjde příští rok a kromě konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X dorazí také na PC. Majitelé stávající verze pro PS4, Xbox One i PC se mohou těšit na bezplatný upgrade. Michał Nowakowski na konto PC verze prohlásil, že přinese nejen vylepšenou grafiku, ale i nějaké další funkce. Pro současné majitele dorazí v podobě updatu, který si stáhnou, a upgradují tak svoji hru. Doslova to prý má upgradovat celý zážitek.

Titul také bude nadále na PC stát stejně. CD Projekt prý považuje novinku za upgrade stávající hry. Kiciński pak ještě doplnil, že důvodem pro next-gen verzi je snaha prodloužit životní cyklus Zaklínače 3. Titul má na kontě podle posledních čísel nějakých 30 milionů prodaných kopií. “Zaklínač 3 se stále výborně prodává a věříme, že když když ho updatujeme tak, aby odpovídal současným hrám, nebo těm, které teprve vyjdou, bude to výhoda v prodejích na další, kdoví, čtyři, možná pět let,” dodal Kiciński s tím, že z dlouhodobého hlediska má toto rozhodnutí smysl.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru