Zahrajte si zrušený „erotický thriller“ od Segy

Zahrajte si zrušený „erotický thriller“ od Segy

Po 25 letech se dostal na veřejnost prototyp FMV hry The Sacred Pools. Byl příliš špatný

Zdroj: Sega
1. 11. 2022

Nikdy nevydaných, ztracených a znovu nalezených her je plno. Mnohem víc, než by si člověk mohl třeba myslet. Co chvíli o nějakém takovém titulu ostatně také píšeme. Ale erotický thriller pro konzoli Sega Saturn a původní PlayStation? To přirozeně vzbudilo mou zvědavost. FMV hra The Sacred Pools se po čtvrtstoletí vrací a vyzkoušet si ji nyní může úplně každý díky hratelnému prototypu.

Tenhle pikantní interaktivní film od Segy měl původně dorazit na trh už v roce 1997, ale jeho osud zpečetilo katastrofální přijetí novináři na veletrhu E3 1996. Jinými slovy, ano, hra byla tak špatná, že se nikdy nedostala na trh. Webu Gaming Alexandria se ale povedlo získat prototyp projektu pro Saturn, PlayStation, PC i Mac. Navíc se mohlo jednat o první hru od Segy na tehdy stále konkurenční konzoli od Sony.

Byla to sice hra určená pro dospělé, ale i přes oficiální nálepku erotického thrilleru zase tak moc odvážná není.

Titul vyvíjelo studio SegaSoft a měl plánovaný rozpočet 2 až 3 miliony dolarů, což bylo na svou dobu opravdu hodně. Bez ohledu na to, že nevíme přesně, kolik by spolykal samotný vývoj a kolik jenom natáčení nákladných videí. Na filmování se ostatně podílela řada hollywoodských veteránů. Titul poháněla technologie VNRS (Virtual Navigation in Real Space), která spojovala filmové sekvence tak, aby budily iluzi plynulého pohybu trojrozměrným světem.

Byla to sice hra určená pro dospělé, ale i přes oficiální nálepku erotického thrilleru zase tak moc odvážná není. Nebo dokonce vzrušující. Žádná skutečná nahota, natožpak sex, jen lechtivé hadříky a pikantní podtext, zdá se. Sega se naopak v této době k nahotě stavěla velmi opatrně, takže asi nemůžeme být překvapení. Prostě další pozůstatek FMV šílenství z poloviny devadesátých let a okouzlení médiem CD-ROM.

Po několika odkladech se po titulu slehla zem a dlouho se mělo za to, že pokud existuje, veřejnost se k němu jen tak nedostane. Hra sama o sobě, jak vidno, nebyla žádným tajemstvím. Digitální sběratelé a archivátoři usilovali dlouho o to získat ji do svých sbírek. Nicméně nedařilo se, přestože se o prototypech mluvilo. Nakonec se ukázalo, že disky se hrou má stále u sebe jeden z původních autorů, které je dostal jako dárek na rozloučenou při odchodu ze Segy.

Tenhle poklad si ale web Gaming Alexandria nenechal pro sebe a ochotně se o něj podělil společně s vyčerpávajícím příběhem celé hry, ke kterému se nejspíš vrátíme v dalším vidcastu. Pokud nechcete hru sami zkoušet a stahovat, podívejte alespoň na krátký záznam. Jinak je k dispozici prototyp pro Saturn, PlayStation, Windows 95 i Mac.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru