Zahrajte si zrušenou Castlevanii pro Dreamcast

Zahrajte si zrušenou Castlevanii pro Dreamcast

Na internet se dostal prototyp nedokončené hry. Fanoušci nevěřili, že jej někdy spatří

Zdroj: Konami
29. 4. 2021

Zatímco budovatelskou strategii Star Trek: Borg Assimilator, o které jsme psali včera, si zřejmě nikdy nezahrajeme, a to ani v podobě nějaké betaverze, fanoušci série Castlevania mohou slavit. Prototyp zrušené hry pro Dreamcast se totiž v hratelné verzi dostal na internet.

Castlevania: Resurrection byla oznámena na E3 v roce 1999 a prezentovala se tu za zavřenými dveřmi vybraným pozvaným šťastlivcům z řad novinářů. Titul měl původně vyjít v roce 2000. Když však Konami hru o necelý rok později ve vší tichosti zrušilo, byla prý hotová přibližně ze čtvrtiny, ale navzdory tomu se o ní mnoho donedávna nevědělo. Existovalo jen pár preview a nikdo z vývojářů se o ní nechtěl až na výjimky v nadcházejících letech příliš bavit.

Důvodem zrušení mohly být i neshody mezi centrálou a americkou kanceláří nebo předčasný pád Dreamcastu a drtivý nástup konkurenční konzole PlayStation 2 od Sony.

Spekulovalo se, že týmu chyběly zkušenosti a projekt byl od počátku předurčen k neúspěchu. Jiní lidé obeznámení se situací zase naznačovali, že Castlevania: Resurrection byla sabotována interně někým z Konami, kdo měl jiné plány. Hru vyvíjela americká pobočka. Důvodem ale mohly být i neshody mezi centrálou a právě americkou kanceláří nebo předčasný pád Dreamcastu a drtivý nástup konkurenční konzole PlayStation 2 od Sony.

Pro fanoušky jde v každém případě o velký objev, protože hra nebyla moc dobře zmapovaná a existovalo k ní jen málo informací a materiálů. E3 demo nyní získal magazín Sega Dreamcast Info Preservation Games v on-line aukci a udělal z něj ROM, který si můžete spustit i bez původní konzole díky softwarovému emulátoru.

Další digitální poklad v řadě

Všechna potřebná data autor webu velkoryse umístili na server Archive.org. Hratelná ukázka nabízí pět různých lokací a její hlavní hrdinkou je Sonia Belmont. Jelikož jde o raný prototyp, přirozeně obsahuje mnohé chyby, ale to vás určitě nepřekvapí. Má se nicméně jednat o nejkompletnější verzi ztracené hry. A pokud titul nechcete zkoušet sami, můžete se podívat alespoň na videa níže.

Herní archeologové mají poslední dobou žně. Nedávno jsme se dočkali neoficiálního vydání HD remasteru akce GoldenEye 007 původně z Nintenda 64 pro Xbox 360. A brzy nato se dostala ven také rozpracovaná verze hry Dinosaur Planet pro Nintendo 64 od Rare, z níž se později stal Star Fox Adventures na GameCube.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru