Zahrajte si zrušené Super Star Wars pro Mega Drive

Zahrajte si zrušené Super Star Wars pro Mega Drive

Klasika pro SNES z roku 1992 se měla dočkat portu od Segy. Prototyp se dostal na internet

6. 1. 2020

Hra Super Star Wars a její pokračování patřila mezi nejpopulárnější tituly na SNESu. Šlo o ceněnou exkluzivitu, byť nepocházela přímo od Nintenda. Nicméně původně se měla objevit také na konkurenční konzoli Mega Drive od Segy. Pracovalo se na ní v letech 1992 a 1993 a nyní se na internetu objevil nikdy nevydaný prototyp. Verzi z června 1993 vyvíjela Sega Interactive a zrušena byla z neznámých příčin. Zmínky o portu se objevily v několika dobových časopisech, ale hráči se k němu nikdy nedostali.

Na světlo světa se Hvězdné války pro Mega Drive dostaly až díky úsilí lidí z Hidden Palace a The Cutting Room Floor. Ti prototyp uvolnili na internet, takže si jej každý může sám vyzkoušet. Pro ty méně odvážné je pak připravena galerie screenshotů a video. Hra není ani zdaleka dokončená, neobsahuje všechny úrovně ani filmečky. Super Star Wars z roku 1992 jsou adaptací Epizody IV a kromě Mega Drivu měly zamířit později také na Sega CD/Mega-CD a PC.

Podle Hidden Palace se žádný z portů pravděpodobně neobjevil na veletrzích ani jiných podobných akcích pro veřejnost.

Verze pro rozšíření Sega CD měla být pochopitelně nejambicióznější. Plánovaly se pro ni FMV sekvence i audio v CD kvalitě. Ze všech nápadů ale nakonec sešlo a zachovalo se jen pár raritních obrázků. Podle Hidden Palace se žádný z portů pravděpodobně neobjevil na veletrzích ani jiných podobných akcích pro veřejnost. Do záhady by po dlouhých letech snad dokázal vnést víc světla jen někdo z pamětníků, kteří se na projektu podíleli.

Na internetu se spekuluje, že verze pro Mega Drive měla být skoro hotová, když se ji studio LucasArts rozhodlo odpískat ve prospěch CD verze s lepší grafikou. Ani jedné se ale hráči nedočkali. To ovšem neznamená, že by se původní exkluzivita nepodívala časem také na další platformy, i když si fanoušci museli hezkých pár let počkat. V roce 2009 se titul Super Star Wars se jeho pokračování objevil ve službě Virtual Console.

V roce 2015 pak vyšel první díl také na PS4 a PS Vita. Asi nejzajímavější je ale situace v případě třetího dílu Super Star Wars s podtitulem Return of the Jedi. Ten debutoval na SNESu v roce 1994, ale už v roce 1995 se objevil také na Game Boyi a dokonce i na Game Gearu, tedy handheldu od Segy. Lidé na internetu rovněž řeší, že důvodem zrušení portu mohly být technické komplikace. Série Super Star Wars se na SNESu spoléhala na speciální grafický režim Mode 7, nicméně to se nemusí nikdy potvrdit.

Je v každém případě úsměvným historickým paradoxem, že zřejmě nechybělo mnoho a i Mega Drive mohl mít své Hvězdné války, které přitom byly pro Nintendo jedním z důležitých taháků v souboji o zákazníka.

Zahrajte si zrušené Super Star Wars pro Mega Drive

Co se stalo s PC verzí

Na portu Super Star Wars pro PC se pracovalo od roku 1994. Vznikal v dánském studiu Brain Bug pod dohledem společnosti Softgold. I tato verze měla být údajně téměř hotová a procházela testováním, když v roce 1995 LucasArts projekt zrušil. Její rozpracovaná verze už dříve unikla na internet. Podívat se na ni můžete třeba zde.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru