Doomtrooper CCG, Secret Cow Level, Zahrajte si zdarma karetní hru Doomtrooper z devadesátek

Zkuste si zdarma karetní hru Doomtrooper z devadesátek

Bauhaus není jen obchod pro kutily, výtvarná škola a kapela. Vzpomeňte si na to na Steamu

Zdroj: Target Games
4. 7. 2021
Název: Doomtrooper CCG Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Nevím, jak jste to měli na základce vy, ale na naší škole v druhé polovině devadesátých let tvrdě udeřilo šílenství jménem Doomtrooper. Byla to během svého jepičího života populární sběratelská karetní hra zasazená do postapokalyptického světa Mutant Chronicles, kterou jsme mastili o přestávkách a na poměrně dlouhou dobu vyřadila ze hry dokonce slavný Magic: The Gathering i hokejové kartičky. Díky kompletní české lokalizaci, poměrně snadným pravidlům a atraktivnímu světu jsem s ní strávil víc času než… pozor, já to řeknu… se Star Trek Customizable Card Game od firmy Decipher.

Dnes je Doomtrooper skoro zapomenutou hrou a značkou, naštěstí ale existuje i pár dalších bláznů jako já, kteří na něj se slzou v oku vzpomínají. Zatímco jsem ovšem zůstal u přebírání svého pečlivě nastřádaného balíčku, další se hře stále aktivně věnují, a to i u nás. A pak jsou tu vývojáři ze studia Secret Cow Level, kterým i tohle bylo málo.

Díky nim si na Steamu můžete zahrát early access verzi jednoduše nazvanou Doomtrooper CCG. Hra je v tuto chvíli k dispozici zdarma a její základ odpovídá originálu. Z vaší ruky vynášíte na stůl bojovníky, kteří vyřazováním soupeřů získávají body vítězství. Kdo jako první dosáhne předepsaného počtu, vyhrál. Platidlem jsou takzvané body osudu, které získáváte různými způsoby, ale nejčastěji meditováním, když obětujete jednu z akcí svého kola a pak poražením soupeře, kdy můžete část vítězných bodů proměnit v body osudu.

Do toho samozřejmě máte k dispozici různé vybavení a modifikace, ale jak jsem psal už na začátku, ani původní hra nebyla zpočátku nijak zvlášť komplikovaná. Na výběr je sedm frakcí, z nichž si můžete sestavit svůj balíček. Každá má vlastní unikátní karty i způsob boje. Jakmile projdete úvodním tutoriálem, hrát můžete dál sami i v multiplayeru.

Hra prošla v roce 2017 úspěšně kampaní na Kickstarteru, kde její digitální reimaginace vybrala od necelých šesti set fanoušků přes 31 tisíc dolarů. Early access verze je dostupná od loňského srpna. Protože je hodně komunitně orientovaná, je zpětná vazba od hráčů pro autory klíčová. Plná verze přirozeně nabídne ještě víc obsahu a i když hra zůstane free-to-play, bude pak víc spoléhat na monetizaci prostřednictvím rozšiřujících balíčků karet.

Na nějaké hodnocení je příliš brzy. Hra je rozpracovaná a beru na to ohled. Navíc jsem si ji zatím jen vyzkoušel. Jestli bych ale přeci jen něco současného verzi vytkl, týkalo by se to prezentace. I když respektuji, že se jedná o malý projekt pro velmi specifickou skupinu hráčů, hře by slušela atraktivnější podoba. Původní karetní hra vynikala právě krásnou stylizací a nádhernými artworky. V digitální hře je samozřejmě najdete také, ale celková atmosféra je hodně sterilní a prostředí by mohlo stavět víc na autentických výjevech ze světa Mutant Chronicles. 

Titul Doomtrooper CCG je k dispozici pro Windows, Mac i Linux

Doomtrooper CCG, Secret Cow Level, Zahrajte si zdarma karetní hru Doomtrooper z devadesátek

První hra podle této značky

Někoho možná překvapí, že už v roce 1995 vyšla pro SNES a Mega Drive hra od Adrenalin Entertainment nazvaná Mutant Chronicles: Doom Troopers nebo jednoduše Doom Troopers. Je to akční plošinovka, v níž si můžete zahrát za Mitche Huntera a Maxe Steinera, a to dokonce v kooperaci ve dvou.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru