Zahrajte si The Elder Scrolls na Twitteru

Zahrajte si The Elder Scrolls na Twitteru

Dobrodružství na způsob klasických textovek vás může navnadit na velkou výpravu

Zdroj: Bethesda
13. 12. 2020

MMORPG The Elder Scrolls Online se v listopadu rozrostlo o DLC nazvané Markarth. Jde o jednu z oblastí ve Skyrimu, lépe řečeno město, které můžete znát třeba z The Elder Scrolls V, ale i The Elder Scrolls: Arena. Účet společnosti Bethesda Softworks na Twitteru, respektive její australské a novozélandské pobočky začátkem prosince využil této příležitosti a spustil přímo na sociální síti malou hru zasazenou do světa The Elder Scrolls.

Nejde samozřejmě o RPG v pravém slova smyslu, ale spíš dobrodružství ve stylu herních knih Choose Your Own Adventure. Z našich knihkupectví můžete znát alternativu v podobě série Fighting Fantasy, třeba klasiku Čaroděj z Ohňové hory. A stejně tak vám samozřejmě může twitterová hra připomenout staré dobré textové adventury. Nemusíte nic stahovat, nic zvláštního řešit. Stačí se jen začíst do startovacího příspěvku a pak už jen prokousávat navazujícími tweety a odpověďmi, které tu fungují jako rozcestník.

S jejich pomocí vybíráte, co uděláte, kam se vydáte a tak podobně. S každým kliknutím a krokem vám hra odvypráví další část příběhu a dá vám na vybranou, jak chcete pokračovat. Stejně jako kdysi v osmdesátých letech (a nejen tehdy) to samozřejmě znamená občas zkoušet různé postupy metodou pokus-omyl. Ale na druhé straně v tomto případě se můžete těšit i z různých obrázků, které v případě klasických textovek nebyly ani zdaleka samozřejmostí. A nebo minimálně ne zpočátku.

Není těžké představit si, že za větvícím se příběhem musel být kus práce, i když si nesmíte představovat nic grandiózního a mít od rozsahu spíš nižší očekávání.

Narazíte na upíry, můžete najít spojence nebo se zapojit do bitvy. Nic vám sice nebrání na rozdíl od klasik podvádět a v případě neúspěchu, nebo když se dostanete do “slepé uličky”, vrátit se o krok či dva nazpět. Podvedete ale spíš sami sebe, protože se tak ochudíte o zábavu a hledání správné cesty.

Celé dobrodružství je v angličtině, ale i pro ty z vás, kteří tímto jazykem nevládnou, by mělo být velmi snadné užít si jej třeba s pomocí překladače. Atmosférou a popsanými situacemi přitom opravdu dokáže docela dobře evokovat dobrodružství z The Elder Scrolls, takže člověk rázem dostane chuť na něco většího. Plán PR oddělení tedy vyšel.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru