Zahrajte si Star Trek z roku 1978 v „moderní“ grafice

Zahrajte si Star Trek z roku 1978 v „moderní“ grafice

Italský vývojář v bezplatném remaku propojil Super Star Trek a adventuru 25th Anniversary

Zdroj: Emanuele Bolognesi
25. 2. 2023

Italský vývojář Emanuele Bolognesi vytvořil bezplatný remake hry Super Star Trek z roku 1978 a využil k tomu coby “nový” grafický interface můstek lodi Enterprise, jak se objevil v adventuře Star Trek 25th Anniversary od Interplay z roku 1992 a o rok novějším pokračování Judgment Rites. Nešlo přitom o jeho první podobný projekt. Už dříve stejný titul portoval pro PICO-8 a z něj přirozeně vycházel.

Pokud chceme něco udělat, podobně jako v adventurách od společnosti Interplay, stačí kliknout na příslušného důstojníka podle jeho specializace.

Pro komfortnější ovládání ale teď narouboval přívětivé rozhraní zmíněných adventur na jinak strohou strategii, kterou nyní ovládáme díky členům posádky, ale sledujeme ji přímo na hlavní obrazovce na můstku slavné lodi. Jedná se tak v podstatě o nástavbu, díky níž může být pro mladší hráče tato klasika přístupnější a snáze pochopitelná.

Pokud chceme něco udělat, podobně jako v adventurách od společnosti Interplay, stačí kliknout na příslušného důstojníka podle jeho specializace. Aby byl zážitek ještě lepší, přidal dokonce Bolognesi do hry hlášky z původního televizního seriálu. Vaším úkolem je stejně jako kdysi včas najít a zničit nepřátelské klingonské lodě, přičemž na to máte jen omezené množství času.

Blíže autor principy popisuje v profilu hry a radí stisknout klávesu F1, pokud si nebudete vědět ve hře rady. Jestliže by byla na vás výzva příliš náročná, je možné snížit si obtížnost. Titul si lze stáhnout ve verzích pro operační systémy Windows a Mac, má jen okolo 10 MB. Anebo si jej můžete zahrát přímo ve webovém prohlížeči.

Sám Emanuele Bolognesi zmiňuje, že mluví o remaku Super Star Trek z roku 1978, přestože historie původní hry je ještě starší, komplikovanější a titul existuje v různých verzích. On ale vycházel právě z té z roku 1978. Úplně původní hra nazvaná jednoduše Star Trek vyšla už v roce 1971 a šlo o textovku pro sálový počítač Sigma 7. Vytvořil ji Mike Mayfield. Bob Leedom v roce 1974 hru rozšířil do verze Super Star Trek a ještě později pak vyšla verze, kterou se inspiroval autor remaku Emanuele Bolognesi.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru