P.T., Konami, Zahrajte si remake P.T. v GZDoomu

Zahrajte si remake P.T. v GZDoomu

Nejslavnější chodba do L se dočkala další verze. Věrná retro rekonstrukce je zdarma

Zdroj: Andrea Gori
2. 11. 2020
Název: P.T. Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: , Datum vydání: 12. 8. 2014

Vždy, když si myslíme, že už nás snad v souvislosti s P.T. nemůže nic překvapit, objeví se na obzoru nějaký novinka, vyšťouraný detail anebo další a ještě překvapivější port či remake. Jako v tomto případě. Už jsme viděli všemožné konverze, ale tento demake s nejslavnější herní chodbou do L je zase něčím originální. Pohání jej totiž GZDoom a jeho autor Andrea Gori se pokusil klíčové situace rekonstruovat co možná nejvěrněji originálu.

To vše má ale samozřejmě retro estetiku, jako by Silent Hills měla pohánět technologie Dooma. Nicméně v maličkostech se novinka od předlohy odlišuje. V této verzi například neexistuje žádná interakce s mikrofonem. Jinak je ale pozoruhodné, že i v takto staromódní grafice je P.T. stále dost strašidelný.

GZ PT má vlastní trailer a jeho autor umístil na svůj kanál i celý průchod hrou pro případ, že byste ji nechtěli vyzkoušet sami. Video má necelých 20 minut a rozhodně dokládá, že si dal Andrea Gori se svou poctou velkou práci. Je to jen další důkaz, jak obrovský vliv a kult se vybudoval okolo hratelného teaseru Silent Hills navzdory tomu, že jsme se plné hry nikdy nedočkali. Nebo možná právě proto.

Bezplatný GZ PT má velikost 38 MB a najdete ho na portálu itch.io. Z dosavadních ohlasů se zdá, že se hráčům hodně líbí a někteří už navrhli, že by mohl podporovat VR skrze QuestZDoom pro headset Oculus Quest. Samotný Andrea Gori už má na kontě pár podobných projektů. Pro GZDoom vytvořil třeba Castlevanii.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru