Hack Grid, Daisy Games, Zahrajte si na hackera v nové české hře

Zahrajte si na hackera v nové české hře

Hack Grid je úplná novinka, ale záměrně připomíná DOSové klasiky. Simuluje i CRT monitor

5. 3. 2021
Název: Hack Grid Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 26. 2. 2021

Na Steam před pár dny dorazila nová česká hra Hack Grid. Jedná se o logický titul s hackerskou tematikou, který vytvořil Martin Firbacher pod hlavičkou Daisy Games. Inspirovala ho přitom estetika DOSových klasik.

Princip hry popisuje autor následovně. “Každý typ figurky je unikátní a má vlastní pravidla. S některými lze pohybovat, některé mění barvu, některé pojídají ostatní figurky a z některých se stanou překážky, které se připletou do cesty,” vysvětluje Martin Firbacher. “V každé úrovni musí hráč figurky přesunout tak, aby zbyla pouze jedna,” dodává.

Hack Grid nenapodobuje jen grafiku starých her, ale i jejich zvuk. Díky speciálnímu filtru může navíc hra vypadat, jako byste ji hráli na starém CRT monitoru. Ale pokud vám tenhle styl nevyhovuje, můžete jej samozřejmě vypnout. Hra obsahuje 60 úrovní i speciální režim pro speedruny.

Jednotlivé levely mají být krátké, ale čím dál záludnější. I když prvními prý projdete snadno. Po každých 10 úrovních je pak představen nějaký nový mechanismus. Autor dokonce myslel rovněž na hráče s poruchou barevného vidění. Hack Grid je k dispozici pro Windows, Mac i Linux a prodává se přibližně za 1,5 eura. Nechybí ani čeština.

Daisy Games je nové malé nezávislé studio, které tvoří jen a pouze Martin. Na webu itch.io už má několik bezplatných her, z nichž některé lze hrát jen v browseru. Zaměřuje se na 2D hry.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru