Zahrajte si Mafii II ve vylepšené grafice

Zahrajte si Mafii II ve vylepšené grafice

Modifikace Old Time Reality přidává nové efekty počasí, vyhlazování a HD textury

7. 1. 2020

Letos v srpnu uběhne rovných deset let od vydání druhé Mafie. Pokračování legendárního českého počinu Daniela Vávry a studia Illusion Softworks přitom nemělo na růžích ustláno a hráči dodnes diskutují, nakolik vstup společnosti 2K ovlivnil samotný vývoj, případně jak dalece pozměnil původní plány. Přesto se zdá, jako kdyby hráči vzali Mafii II po letech na milost, zvlášť v kontrastu s tím, jak v hodnocení dopadl třetí díl, a ke hře se rádi vrací díky charismatickému hlavnímu hrdinovi, ale třeba i kompletní změně ze zimního na letní období. Pokud k takovým hráčům patříte i vy, máme pro vás navíc zajímavý tip na modifikaci, která si vzala za úkol přepracovat efekty počasí a hlavně vylepšit grafiku, aby více odpovídala soudobým nárokům a zkrátila čekání na možné pokračování, o kterém se v poslední době několikrát spekulovalo.

Modifikace Old Time Reality je prací jediného člověka, který vystupuje pod přezdívkou QTmodz a který v průběhu uplynulých dvou let vylepšil hry jako Far Cry Primal, Vampyr, ale i Kingdom Come Deliverance. Téměř vždy se přitom soustředí na zmiňované efekty počasí, případně se zabývá tzv. reshadem, kdy dává hře jednotný barevný nádech. Abychom ale byli konkrétní, v Mafii II podle popisu na portálu NexusMod odstranil původní počasí, nahradil ho nově vytvořenými efekty a přidal vlastní verze přeháněk či letních deštíků. Aby byl efekt co nejrealističtější, pustil se Qtmodz také do textur chodníků, silnic, záhonků i všemožně se povalujícího haraburdí a připravil jejich verze pro všechny nové vrtochy počasí. Společně s tím upravil systém světel a s ním spojených odlesků, pohrál si s barvami a zapracoval také na vyhlazování hran, takže hra působí alespoň podle dostupného videa měkčeji.

Sami se ostatně můžete podívat, jak hra po pečlivém zásahu QTmodze vypadá a posoudit, jestli tenhle 500megabajtový balíček stojí za stáhnutí. K dispozici je zcela zdarma od včerejšího dne, ovšem jak QTmodz upozorňuje, stále považuje modifikaci Old Time Reality za betu. Varuje tak před možnými pády hry a chybami, které ještě nebyl schopný odladit, což se ale dá vzhledem k původu a rozsahu modifikace pochopit. Aby toho ale nebylo málo, autor modifikace slibuje do další verze bety ještě víc obsahu, byť o něm momentálně mlčí, přiložené video však naznačuje, že kromě textur jednotlivých povrchů možná QTmodz pracoval na HD texturách jako takových a hra by mohla vypadat ještě o fous lépe.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru