Zahrajte si Half-Life v kulisách Dooma. Nebo naopak?

Zahrajte si Half-Life v kulisách Dooma. Nebo naopak?

Modifikace Crowbar-Deep in the Dead má mapy jako Doom a estetiku jako Half-Life

Zdroj: Mr_Floyd
28. 9. 2020

Na webu Mod DB se objevil docela zajímavý projekt. Half-Life: Crowbar-Deep in the Dead je modifikace pro původní Half-Life, která by měla kompletně přepracovat první epizodu Dooma z roku 1993 nazvanou Knee-Deep in the Dead i se všemi jejími úrovněmi do stylu akce od Valve a jejích datadisků.

Inženýr ze zařízení Black Mesa si musí prostřílet cestu ikonickými levely, které mají půdorys jako Doom a estetiku jako Half-Life.

Hlavním hrdinou je doktor Stan Blazkowicz. Inženýr ze zařízení Black Mesa si musí prostřílet cestu ikonickými levely, které mají půdorys jako Doom a estetiku jako Half-Life. Na projektu se pracuje už několik let, ale nyní konečně vyšla demoverze. Ta obsahuje první dvě úrovně. Naneštěstí s dobrou zprávu se pojí i ta špatná. Vývoj modu byl pozastaven na dobu neurčitou.

Jeho autor Mr_Floyd vysvětlil, že to bylo obtížné rozhodnutí, ale projekt ho stojí příliš času i úsilí a jeho vývoj postupuje pomalu. Není si podle svých slov jistý, zda chce jeho dokončení obětovat několik dalších let. Vysnil si prý další projekty, které by rád udělal, a ty by mohly být zábavnější pro něj jako vývojáře i pro ostatní hráče.

Nevylučuje však možnost, že se k projektu zase v budoucnu vrátí. Nyní požádal fanoušky o pochopení s tím, že se prioritně chce věnovat Half-Life Decay: Solo Mission. Vůbec bych ale nevylučoval, že ho komunita přiměje změnit názor, nebo se někdo jeho modifikace a nápadu ujme místo něj. Ostatně ohlasy vypadají velmi pozitivně. Samotný tvůrce u dema píše, že dovoluje ostatním využít jeho assety za předpokladu, že zmíní jeho autorství.

Demoverzi určitě zkuste, má zanedbatelných 41 MB. Nebo se alespoň podívejte na video.

Zmíněný projekt Half-Life Decay: Solo Mission je port PS2 rozšíření Decay přepracovaný pro jednoho hráče.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru