Zahajovací show Gamescomu bude mít dvě hodiny

Zahajovací show Gamescomu bude mít dvě hodiny

Mohla by se tu ukázat nová hra od Take-Two. Akce se účastní většina velkých firem

Zdroj: Opening Night Live
5. 8. 2021

Ani jsme se nenadáli a za dveřmi je další veletrh. Od 25. do 27. srpna nás čeká německý Gamescom, respektive jeho digitální verze. A její součástí, jak určitě dobře víte, bude opět akce Opening Night Live, kterou pořádá a moderuje Geoff Keighley. Její start připadá na 25. srpna ve 20 hodin středoevropského času a my vám samozřejmě opět přineseme vlastní restream s český komentářem.

Geoff Keighley nyní prozradil, že nás čekají hry, které vyjdou letos o Vánocích, i ty vzdálenější. Akce bude mít podle něj dvě hodiny, takže nás nepochybně čeká velká show v podobném duchu, jako jsou The Game Awards.

Keighley už dříve lákal, že se dočkáme updatů k už známým hrám, ale také nějakých překvapení. Jedním z nich by mohla být nová hra od Take-Two Interactive. Na základě nejrůznějších indicií se spekuluje, že studio Firaxis Games pracuje na nějaké variaci na XCOM z komiksového vesmíru Marvelu. Ale nechme se překvapit.

Loňský ročník Opening Night Live sledovalo současně přes dva miliony diváků. S největší pravděpodobností letos tento rekord opět padne. Opening Night Live se uskuteční už potřetí. První ročník připadl na rok 2019, kdy měl ještě veletrh tradiční podobu. Vzhledem k tomu, že situace ve světě je, jaká je, půjde o jednu z show, jejíž organizátoři se i v této době snaží co nejvíc přiblížit konceptu klasické konference a ceremoniálu.

Z hybridní show sešlo

Zajímavě vypadá i seznam společností, které se Gamescomu zúčastní, i když jen na dálku. Jsou mezi nimi Microsoft, EA, Sega, Activision, 505 Games, Bandai Namco, Bethesda, Koch, Team17, Ubisoft a mnozí další. Sony nebo PlayStation byste ale mezi účastníky hledali marně. Zapojí se ale samozřejmě také menší firmy nebo nezávislí vývojáři.

Pořadatelé Gamescomu původně věřili, že letos akci uspořádají jako hybridní show s fyzickým i digitálním obsahem, ale z této vize nakonec vlivem pandemie znovu sešlo. Takže už druhým rokem bude Gamescom čistě on-line akcí.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru