Total War: Elysium, Sega, Začíná beta podivného karetního spin-offu Total War

Začíná beta podivného karetního spin-offu Total War

Elysium cílí na hráče Gwentu či Hearthstonu. Sázka na historické osobnosti působí mdle

Zdroj: Creative Assembly
9. 5. 2020
Název: Total War: Elysium Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Už loni v létě se začalo mluvit o tom, že dalším projektem v rámci strategické série Total War bude sběratelská karetní hra s podtitulem Elysium. Dopředu se však počítalo s tím, že hra odstartuje nejdříve v Číně, na základě reakcí tamějších hráčů dojde na případnou úpravu herních mechanismů a všeobecné odladění, a teprve tehdy bude moci Elysium zamířit i na trh v ostatních regionech. Následovalo tedy devět měsíců práce na straně vývojářů Creative Assembly a okamžik, kdy si můžete nový Total War vyzkoušet, přichází v těchto okamžicích prostřednictvím uzavřeného betatestu. Přihlásit se do něj můžete na oficiálních stránkách, jediným kritériem je mít mobilní zařízení s operačním systémem Android, trpělivost a trochu štěstí při výběru. Pokud nesplňujete první podmínku, v souvislosti s betou máte zatím smůlu, hra ale po další fázi balancování zamíří ve stejný okamžik také na iOS a počítače s Windows.

Co se týče hry jako takové, jde o free-to-play karetní hru, která vsadila všechny své trumfy na historické osobnosti. Ty nahrazují fantasy monstra známá z konkurenčních titulů a alespoň na tomto místě se starají o zachování odkazu série Total War. Jmenovitě budete moci do bojů proti ostatním hráčům vyrazit napříkald s Napoleonem, lučištnicí Sun Ren, nechybí ani čínský vojevůdce Ccha Cchao, nebo na populární vikinské vlně se plavící štítonoška Lagertha. Armády, které budou spravovat, pak přijdou do boje s přinejmenším jednou unikátní schopností, kterou je Daybreak – mechanismus, díky kterému je možné aktivovat zálohy schopné zvrátit osud celé bitvy. A to jak v tradičním PvP režimu, tak během soupeření s umělou inteligencí nebo později v dalších módech, kterými chtějí vývojáři osvěžit hratelnost a odlišit se od konkurence.

Vývojáři upozorňují, že i když je v betě celý monetizační systém funkční, nemusí ještě pracovat úplně správně a vývojáři jej budou finálně odlaďovat.

V čem nebude Total War: Elysium jiný, je způsob monetizace. Výše už bylo řečeno, že se jedná o free-to-play záležitost, se kterou zpravidla přichází prémiová měna, za níž je možné nakupovat nové balíčky karet i jednotlivé generály a zvyšovat tím pestrost a bojeschopnost armády. Měna se jmenuje Amethyst, čas od času hráčům připadne v podobě ocenění za některý z eventů či denních úkolů, ale jinak ji bude nutné dokupovat pomocí skutečných peněz. Vývojáři nicméně upozorňují, že i když je v betě celý monetizační systém funkční, nemusí ještě pracovat úplně správně a vývojáři jej budou finálně odlaďovat. Pokud byste však chtěli peníze utrácet, dohromady byste si podle dostupných informací měli přijít na více než 300 karet a necelou desítku generálů, jejichž množina bude v ideálním případě stále narůstat. Ostatně, historií prověřených válečníků je možné do hry, která není ukotvena v konkrétním čase, přinášet nepočítaně.

Poslední věc, která stojí za zmínku, byť ne zrovna příjemnou, je technické provedení. Dáme-li stranou skutečnost, že karetních her je na trhu spoustu a všechny se snaží ukousnout si svou část koláče, vývojáři z Creative Assembly se po stránce vizuálního zpracování příliš nevytáhli. Záběry odhalují poměrně spartánské rozhraní, takřka nulové detaily bojiště a nikterak detailní či jiným způsobem zajímavé karty. Bude tedy otázkou, zda úspěch zaručí spojení se slavnou značkou, nebo vývojáři nepříjemně narazí. Už v tuto chvíli je totiž z diskuzí hráčů cítit, že nevidí žádnou motivaci, proč chtít Total War: Elysium alespoň vyzkoušet a nutno uznat, že jejich rozpoložení chápeme…

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru