Gotham Knights (Batman), Warner Bros. Interactive Entertainment, Začalo postupné odhalování nového Batmana

Začalo postupné odhalování nového Batmana

Vývojáři spustili tajuplný web a vybídli k prolomení kódu. První fáze skončí dnes odpoledne

Zdroj: Batman: Arkham Knight, WB Games
18. 8. 2020
Název: Gotham Knights (Batman) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 21. 10. 2022

Už několikrát jsme vás v uplynulých týdnech upozorňovali na festival DC FanDome, který herní divizi Warner Bros. poslouží jako náhrada za zrušenou prezentaci na E3, kde mělo dojít na odhalení očekávaných her od Rocksteady a WB Games Montréal. Už v sobotu proto budou v hledáčku Suicide Squad: Kill the Justice League od Rocksteady i domnělý Batman: Gotham Knights od montrealské pobočky WB Games, vábení na první oficiální informace nicméně startuje už nyní. V případě Suicide Squad jsme se před několika dny dočkali potvrzení samotné existence hry, v souvislosti s Batmanem se toho ale děje po vydání krátkého teaseru a spuštění kryptického webu mnohem víc.

Natěšení fanoušci mohli už včera v podvečer narazit na tweet od WB Games Montréal, který hned na první pohled vybízí k tomu, aby někdo směsici červených čar, kružnic a symbolů vyluštil. Ostatně, doprovodný vzkaz vypadá jako zápis morseovky (i když není) a reakce fanoušků na sebe nenechala dlouho čekat. Jediné vodítko vede na twitterový účet @redacted, který následně odkazuje na kryptický web r3dakt3d.com, do jehož zkoumání se pustila celá komunita. Úvodní přímočarý vzkaz – Očekáváme tě 18. 8. – je doplněn také nenápadným časovým odpočtem, mířícím na dnešní 17. hodinu, není však na místě myslet si, že právě dnes dojde na odhalení něčeho většího.

Jeden z fanoušků – Jordan Oloman – se totiž ponořil do zdrojového kódu stránky a úpravou CSS se dostal k obsahu, který by se měl odemykat v následujících dnech. Jeho počínání sice zarazili sami vývojáři úpravou webu a lepším zabezpečením obsahu, na internet ale unikly screenshoty rozhraní a část mapy Arkhamu. „Podíval jsem se na kód webu r3dakt3d.com a vypadá to, že nás v nadcházejících čtyřech dnech čeká odemykání traileru za pomoci čísel. To naznačuje, že bychom se traileru mohli dočkat v pátek 21. srpna,“ píše Oloman na Twitteru. Za pomoci ostatních pak zjistil, že první kód tvoří čísla 761, pomocí kterých se dostal ke zmiňované mapě, odkazující vlaječkou pravděpodobně na gothamský Diamond District. Jde o oblast, která je součástí Nového Gothamu a není v Arkham Knightovi hratelná, můžeme se tedy dohadovat, zda vývojáři tímto způsobem upozorňují na novou hru, nebo bude místo důležité z jiného důvodu.

Nic dalšího v tuto chvíli známo není a bude nutné setrvat do odpoledne, až se šifra posune vpřed oficiální cestou. Podstatné ovšem zůstává, že Batman konečně spěje ke svému odhalení a bude nesmírně zajímavé sledovat, jak blízko je případné vydání. Není totiž bez povšimnutí, že novinář Jason Schreier označil Suicide Squad za projekt, kterého se jen tak nedočkáme, a bylo by velkým zklamáním, kdyby ani Batman neměl přiletět v dohledné době…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru