Začal předprodej nového Xboxu, zásoby postupně mizí

Začal předprodej nového Xboxu, zásoby postupně mizí

Po Series S a X se zaprášilo v Německu i Velké Británii. České obchody problémy nehlásí

Zdroj: Microsoft
22. 9. 2020

Microsoft po včerejším nečekaném oznámení akvizice skupiny ZeniMax Media spouští předobjednávky nového Xboxu Series X a S. Zatímco v případě zahájení prodeje PlayStationu panoval značný chaos a každý si datum 17. září vyložil po svém, Microsoft své předobjednávky načasoval pro jednotlivé kontinenty a regiony. Jako první tak mohly začít prodávat nový Xbox obchody v Austrálii a na Novém Zélandu, dále v Asii a vlna od 9. hodiny ranní momentálně stojí v Evropě. Právě na našem kontinentu pak zejména výkonnější verze Series X rychle mizí a některé internetové obchody už hlásí vyprodáno. Týká se to například německého GameStopu či britského Amazonu, které v tuto chvíli k prodeji nabízí už jen Series S. České obchody naproti tomu žádné problémy s objednávkami zatím nemají.

Otázkou samozřejmě zůstává, zda je to způsobeno nižším zájmem, nežli v případě PlayStationu 5, nebo se Microsoft lépe připravil a přislíbil obchodům větší objem dodávek.

Na některých velkých portálech byl Xbox Series X nedostupný v řádech minut, nedá se však v tuto chvíli tvrdit, že jde rázem o zcela nedostatkové zboží. Speciálky jako britský Game nebo hračkářství Smyths Toys stále konzoli k předobjednání nabízí, a jak už bylo uvedeno výše, levnější varianta je k dispozici téměř všude. Otázkou samozřejmě zůstává, zda je to způsobeno nižším zájmem, nežli v případě PlayStationu 5, nebo se Microsoft lépe připravil a přislíbil obchodům větší objem dodávek. Jediné indicie měli v tomto ohledu poskytnout zaměstnacni GameStopu, kteří se o dnešním zahájení předobjednávek bavili na soukromém Discordu. Odsud pak unikla informace, že provozovny ve Spojených státech mohou očekávat po pěti kusech Series X a pouhých dvou kusech Series S.

Se spekulacemi se přidal také insider s přezdívkou Wario64, který uvedl, že podle jeho informací budou mít obchody GameStop k dispozici 6-12 kusů Series X a 2-4 kusy Series S, což výše uvedený únik z Discordu zaměstnanců potvrzuje. Jen pro kontext pak například magazín WccfTech dodává, že stejné prodejny nabízely minulý týden přibližně 20 kusů PS5 na místech s nižšími tržbami a až 40 kusů v obchodních domech a na obecně exponovanějších místech. Stále je ale nutné upozornit, že se nejedná o oficiální informace a až dnešní odpoledne ukáže, kde přesně se poptávka a množství připravených kusů potká. Předobjednávky v Severní Americe začínají v 17 hodin našeho času.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru