Za Wonder Woman hrajeme často, ale na vlastní titul čeká

Poprvé jsme ovládali Dianu před čtvrtstoletím. Od té doby boduje hlavně v bojovkách

Zdroj: @DoomCube
15. 4. 2021

Zatímco Superman nebo Batman na poli videoher nikoho nepřekvapí a mohou se pochlubit spoustou titulů, jiná slavná hrdinka od nakladatelství DC Comics není zdaleka tak frekventovaná. Řeč o je o Wonder Woman, zakládající člence Justice League, která se poprvé objevila na stránkách komiksu už v roce 1941. To však neznamená, že by se ve hrách neobjevovala vůbec. Většinou však ne v hlavní roli a na svůj vlastní velký titul stále čeká.

Účast Wonder Woman ve videohrách lze rozdělit na několik základních kategorií. V první řadě se objevuje ve hrách věnovaných celému superhrdinskému týmu Justice League. Dále pravidelně vystupuje v titulech ze série Lego. Pak nejednou hostovala v úplně jiných světech. A konečně se opakovaně objevila také v bojovkách. Vůbec poprvé jsme si za legendární Amazonku zahráli v bojovce Justice League Task Force od Sunsoftu z roku 1995. Titul pro SNES a Mega Drive byl prvním z řady, kde Wonder Woman vystupuje po boku Supermana, Batmana Flashe nebo Aquamana.

Princezna z ostrova Themyscira nechybí ani v MMO DC Universe Online, které debutovalo už před dlouhými 10 lety.

Hned dvakrát odvážná hrdinka zápasila na handheldu Game Boy Advance. Bylo to v akčních hrách Justice League: Injustice for All z roku 2002 a Justice League: Chronicles z roku 2003. Obě vydávala společnost Midway a opíraly se o animované seriálové adaptace. Wonder Woman se znovu vrátila na obrazovky v roce 2006 díky titulu Justice League Heroes pro PlayStation 2 a Xbox i handheldy PSP, Nintendo DS a Game Boy Advance. Počin od Snowblind Studios nabízel i kooperaci a Wonder Woman se tu mohla probojovat k alternativním kostýmům.

Princezna z ostrova Themyscira nechybí ani v MMO DC Universe Online, které debutovalo už před dlouhými 10 lety. Naopak tu má velmi významnou roli a opakovaně vstupuje do vyprávění. Funguje tu ale především jako mentor vaší vlastní postavy, kterou si můžete vytvořit a nechat se inspirovat slavnou hrdinkou.

Diana se hned několikrát zastavila ve hrách od studia Traveller’s Tales inspirovaných populární dánskou stavebnicí. Poprvé to bylo v roce 2012 v Lego Batman 2: DC Super Heroes. O dva roky později se pak vrátila prostřednictvím Lego Batman 3: Beyond Gotham. Nechyběla ani v crossover dobrodružství Lego Dimensions z roku 2015 a znovu o sobě dala vědět díky Lego DC Super-Villains v roce 2018.

Spousta fanoušků ale vnímá Wonder Woman především jako bojovnici, a tak není divu tomu, že se těší popularitě právě v tomto žánru. Koneckonců v bojovce začala svou pouť videohrami, jak bylo řečeno. A svým způsobem má hodně blízko k sérii Mortal Kombat. Poprvé se s ní potkala v roce 2008 díky crossover bojovce Mortal Kombat vs. DC Universe pro PlayStation 3 a Xbox 360, která propojila tyhle dva zajímavé vesmíry.

Jedním z posledních příspěvků do dobrodružství Wonder Woman z jedniček a nul se stal titul Justice League VR: The Complete Experience.

Na ni pak přímo navázaly hry Mortal Kombat z roku 2011 od NetherRealm Studios a hlavně Injustice: Gods Among Us z roku 2013 od stejného týmu. Zde se podobně jako její kolegové utká se svým protějškem z alternativní reality. Má tu i řadu alternativních kostýmů. Znovu se pak logicky vrátila v Injustice 2 z roku 2017.

Jedním z posledních příspěvků do dobrodružství Wonder Woman z jedniček a nul se stal titul Justice League VR: The Complete Experience. Hra z roku 2017 je inspirovaná stejnojmenným filmem a kromě jiného si v ní vyzkoušíte i roli Diany, která tu bojuje s paradémony. Titul vyšel pro headsety Oculus, HTC Vive i PlayStation VR.

Wonder Woman není ale cizí ani role hostující postavy ve hrách, s nimiž ji neváže žádné těsné pouto. To je třeba případ logické plošinovky LittleBigPlanet 2 od studia Media Molecule z roku 2011. Podobně se objevila ve hře Scribblenauts Unmasked: A DC Comics Adventure od 5th Cell z roku 2013. Nebo v MOBA Infinite Crisis od studia Turbine z roku 2015. A dorazila také do MOBA Arena of Valor od TiMi Studios a Tencentu.

Kromě toho se přirozeně Wonder Woman objevila rovněž v mobilních hrách nebo na automatech, ale já jsem se chtěl v tomto tématu zaměřit primárně na velké hry pro konzole a počítače. A jednoznačně z toho plyne jasný závěr. Wonder Woman by si už opravdu zasloužila pořádnou vlastní velkou hru. Není koneckonců tak těžké domyslet si, jak by její zajímavé schopnosti a další speciality šlo využít v hratelnosti. Nezbývá než čekat, kdy se najde někdo, kdo bude mít dost odvahy se do tohoto úkolu pustit…

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru