Za Wonder Woman hrajeme často, ale na vlastní velký titul čeká

Za Wonder Woman hrajeme často, ale na vlastní titul čeká

Poprvé jsme ovládali Dianu před čtvrtstoletím. Od té doby boduje hlavně v bojovkách

Zdroj: @DoomCube
15. 4. 2021

Zatímco Superman nebo Batman na poli videoher nikoho nepřekvapí a mohou se pochlubit spoustou titulů, jiná slavná hrdinka od nakladatelství DC Comics není zdaleka tak frekventovaná. Řeč o je o Wonder Woman, zakládající člence Justice League, která se poprvé objevila na stránkách komiksu už v roce 1941. To však neznamená, že by se ve hrách neobjevovala vůbec. Většinou však ne v hlavní roli a na svůj vlastní velký titul stále čeká.

Účast Wonder Woman ve videohrách lze rozdělit na několik základních kategorií. V první řadě se objevuje ve hrách věnovaných celému superhrdinskému týmu Justice League. Dále pravidelně vystupuje v titulech ze série Lego. Pak nejednou hostovala v úplně jiných světech. A konečně se opakovaně objevila také v bojovkách. Vůbec poprvé jsme si za legendární Amazonku zahráli v bojovce Justice League Task Force od Sunsoftu z roku 1995. Titul pro SNES a Mega Drive byl prvním z řady, kde Wonder Woman vystupuje po boku Supermana, Batmana Flashe nebo Aquamana.

Princezna z ostrova Themyscira nechybí ani v MMO DC Universe Online, které debutovalo už před dlouhými 10 lety.

Hned dvakrát odvážná hrdinka zápasila na handheldu Game Boy Advance. Bylo to v akčních hrách Justice League: Injustice for All z roku 2002 a Justice League: Chronicles z roku 2003. Obě vydávala společnost Midway a opíraly se o animované seriálové adaptace. Wonder Woman se znovu vrátila na obrazovky v roce 2006 díky titulu Justice League Heroes pro PlayStation 2 a Xbox i handheldy PSP, Nintendo DS a Game Boy Advance. Počin od Snowblind Studios nabízel i kooperaci a Wonder Woman se tu mohla probojovat k alternativním kostýmům.

Princezna z ostrova Themyscira nechybí ani v MMO DC Universe Online, které debutovalo už před dlouhými 10 lety. Naopak tu má velmi významnou roli a opakovaně vstupuje do vyprávění. Funguje tu ale především jako mentor vaší vlastní postavy, kterou si můžete vytvořit a nechat se inspirovat slavnou hrdinkou.

Diana se hned několikrát zastavila ve hrách od studia Traveller’s Tales inspirovaných populární dánskou stavebnicí. Poprvé to bylo v roce 2012 v Lego Batman 2: DC Super Heroes. O dva roky později se pak vrátila prostřednictvím Lego Batman 3: Beyond Gotham. Nechyběla ani v crossover dobrodružství Lego Dimensions z roku 2015 a znovu o sobě dala vědět díky Lego DC Super-Villains v roce 2018.

Spousta fanoušků ale vnímá Wonder Woman především jako bojovnici, a tak není divu tomu, že se těší popularitě právě v tomto žánru. Koneckonců v bojovce začala svou pouť videohrami, jak bylo řečeno. A svým způsobem má hodně blízko k sérii Mortal Kombat. Poprvé se s ní potkala v roce 2008 díky crossover bojovce Mortal Kombat vs. DC Universe pro PlayStation 3 a Xbox 360, která propojila tyhle dva zajímavé vesmíry.

Jedním z posledních příspěvků do dobrodružství Wonder Woman z jedniček a nul se stal titul Justice League VR: The Complete Experience.

Na ni pak přímo navázaly hry Mortal Kombat z roku 2011 od NetherRealm Studios a hlavně Injustice: Gods Among Us z roku 2013 od stejného týmu. Zde se podobně jako její kolegové utká se svým protějškem z alternativní reality. Má tu i řadu alternativních kostýmů. Znovu se pak logicky vrátila v Injustice 2 z roku 2017.

Jedním z posledních příspěvků do dobrodružství Wonder Woman z jedniček a nul se stal titul Justice League VR: The Complete Experience. Hra z roku 2017 je inspirovaná stejnojmenným filmem a kromě jiného si v ní vyzkoušíte i roli Diany, která tu bojuje s paradémony. Titul vyšel pro headsety Oculus, HTC Vive i PlayStation VR.

Wonder Woman není ale cizí ani role hostující postavy ve hrách, s nimiž ji neváže žádné těsné pouto. To je třeba případ logické plošinovky LittleBigPlanet 2 od studia Media Molecule z roku 2011. Podobně se objevila ve hře Scribblenauts Unmasked: A DC Comics Adventure od 5th Cell z roku 2013. Nebo v MOBA Infinite Crisis od studia Turbine z roku 2015. A dorazila také do MOBA Arena of Valor od TiMi Studios a Tencentu.

Kromě toho se přirozeně Wonder Woman objevila rovněž v mobilních hrách nebo na automatech, ale já jsem se chtěl v tomto tématu zaměřit primárně na velké hry pro konzole a počítače. A jednoznačně z toho plyne jasný závěr. Wonder Woman by si už opravdu zasloužila pořádnou vlastní velkou hru. Není koneckonců tak těžké domyslet si, jak by její zajímavé schopnosti a další speciality šlo využít v hratelnosti. Nezbývá než čekat, kdy se najde někdo, kdo bude mít dost odvahy se do tohoto úkolu pustit…

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru