Immortals Fenyx Rising, Ubisoft, Za únik Gods & Monsters na Stadii může Google

Za únik Gods & Monsters na Stadii může Google

Titul si vyzkoušely stovky hráčů během půl hodiny. Jednalo se o verzi z loňského června

Zdroj: Ubisoft
12. 6. 2020
Název: Immortals Fenyx Rising Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 3. 12. 2020

Těsně před představením her pro PlayStation 5 se na internetu řešila úplně jiná kauza. Ubisoftu utekl vývojářský build hry Gods & Monsters prostřednictvím streamovací služby Stadia a po omezenou dobu ho bylo možné hrát. Nyní jsme se konečně dozvěděli další detaily včetně toho, kdo za to může, jak dlouho byl rozpracovaný titul k dispozici a o jakou verzi se vlastně jednalo.

Ubisoft po úniku rychle zametá stopy

Podrobnosti o úniku přinesl magazín Kotaku. Hra označená jako Orpheus obsahovala spoustu provizorních modelů, prvků i assetů ze série Assassin’s Creed. Zástupce Googlu potvrdil, že Stadia bohužel pustila hru ven. Podle firmy šlo o neveřejné demo z E3 2019. Několik stovek hráčů si titul vyzkoušelo po dobu necelých 30 minut. “Upřímně se za tuto chybu omlouváme našim partnerům v Ubisoftu,” doplnil zástupce Googlu. Nebylo by ale s podivem, kdyby incident vzájemné vztahy pošramotil a napáchal nějaké škody. Uvidíme, zda to bude mít nějakou dohru.

Že z něj Ubisoft nemá ani trochu radost, je jasné už z toho, jak rychle po natočených videích zametá stopy všude tam, kam dosáhne. Výkonný producent hry ze studia Ubisoft Quebec Marc-Alexis Cote Kotaku vysvětlil, že za uplynulý rok se podoba značně proměnila. “Naše vize hry dříve známé jako Gods & Monsters se vyvinula překvapivým způsobem, což je běžné, když děláte nějaké nové vzrušující světy,” uvedl.

“Tahle verze je z našeho dema pro E3 2019, které jsme ukazovali vybraným novinářům loni v červnu a teď je víc než rok stará. Od té doby se mnohé změnilo ve smyslu funkcí, atmosféry, výtvarné stránky, designu postav a dokonce i názvu hry,” doplnil Cote s tím, že tým usilovně pracuje a těší se, až hráčům ukáže, co vývojáři vytvořili.

I když padla zmínka o titulu Orpheus, pod nímž se počin objevil na Stadii, ani ten podle zástupce Ubisoft není finálním názvem hry. Tuto informaci se chystá vydavatel odhalit s dalšími podrobnostmi příští měsíc na vlastní akci Ubisoft Forward. Hra míří kromě Stadie také na PC a současné i nové konzole. Více podrobností o projektu najdete v našich starších článcích.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru