Za týden vychází nová česká hra Light Bringer

Pokusíme se obnovit rovnováhu mezi světlem a temnotou. V rukou máme osud celého světa

15. 9. 2022

Český vývojář Jaroslav Šír ze studia Mobiga Entertainment láká na svou první větší hru, která vychází už 23. září. Jmenuje se Light Bringer a sám autor ji popisuje jako plošinovku s prvky micro strategie, objevování a survival v abstraktním stylu temného fantasy s ručně kreslenou grafikou. “Na hře už pracuji skoro dva roky sám, vždy byl můj sen něco tvořit,” řekl Vortexu Jaroslav.

Světlo je ve hře prostředkem veškerého zrození a hlavním zdrojem života.

Titul už má profil na Steamu, můžeme si prohlédnout screenshoty a podívat se také na krátký teaser. Plnohodnotná upoutávka se teprve chystá. Naším úkolem je obnovit samotné světlo, než nás pohltí temnota. Během dne máme dobře plánovat a využívat dostupný čas, protože jakmile přijde noc, končí veškerá legrace.

Světlo je ve hře prostředkem veškerého zrození a hlavním zdrojem života. Ale kde je světlo, tam je i tma, varuje hra. Light Bringer není jen název hry, ale také role, kterou na sebe odvážný hráč vezme. Je posledním v dlouhé řadě a jeho úkolem je obnovit rovnováhu mezi světlem a temnotou. Jsme prý poslední nadějí světa Ifeon. Pokud nepřineseme světlo, zahalí jej navždy noc.

Jak už bylo řečeno, budeme zkoumat dvourozměrný svět, přičemž každá oblast má přijít s jinou krajinou a atmosférou. Autor láká na ručně kreslenou grafiku, minimalistický budovací systém i možnost najít si díky strategické hloubce svůj vlastní styl hry. Budeme bojovat s nepřáteli a vylepšovat své schopnosti. Titul nabídne také české rozhraní a titulky, jak to u nás mají hráči rádi.

Další hry od studia Mobiga Entertainment byste v tuto chvíli na Steamu hledali marně. Jak už bylo řečeno, samotný Jaroslav říká, že Light Bringer je jeho první větší projekt, ale s menšími tituly experimentoval už dřív. Na kontě má třeba hru Pong Master nebo aplikaci Workout GO.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru