Za doprovodu Lary Croft startuje ve Fortnite další sezóna

Na nový příběhový trailer navazuje singleplayerová mise. Mapa se halí do pravěkého hávu

Zdroj: Epic Games
16. 3. 2021
Název: Fortnite Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 25. 7. 2017 Platformy: , , , , , , Žánr:

Po necelých 15 týdnech dnes skončila pátá sezóna druhé kapitoly hry Fortnite, na kterou přirozeně navazuje sezóna s číslem šest. Pokud jste dění kolem populárního battle royale sledovali v uplynulých dnech, spoustu novinek už znáte z nejrůznějších úniků či náznaků přímo od vývojářů z Epic Games, není ovšem od věci všechno si pěkně shrnout. Zorientovat se totiž není zejména pro občasné hráče žádný med a věříme, že pokud se bez kontextu podíváte na nový příběhový trailer, zřejmě nebudete chápat vůbec nic.

Nad rámec postav a nepřátel z Vetřelce, Terminátora, God of War, Halo nebo série Street Fighter se totiž na pozadí stále odehrává příběh agenta Jonese. Ten se snaží vymanit svět hry z časové smyčky, stabilizovat Zero Point, nenechat přijít k moci skupinu Seven, i když se spolčí s jejím pravděpodobným lídrem, jenž nese jméno The Foundation, a to díky společnému nepříteli, organizaci Imagined Order. Do toho všeho pak hráče čeká singleplayerový závěr páté sezóny/start šesté, v níž se můžete na krátko stát Larou Croft a nechat se teleportovat motýlem. Jste zmatení? V pořádku.

Nad rámec změn v příběhu ale přichází i úpravy, které hráči jasně poznají a jedny z největších se už tradičně týkají mapy.

Těžko soudit, kam všechny popisované crossovery dospějí, faktem ovšem zůstává, že sledovat příběh hry musí být náročné i pro ty, kdo tráví ve Fortnitu všechen svůj volný čas. Ve zkratce jde Jonesovi o to, aby se všechno vrátilo do normálního stavu a myšlenka je taková, že se to může povést prostřednictvím stabilizace jádra celého světa, zmiňovaného Zero Pointu. S tím v závěrečné misi Zero Crisis pomáhá hráč Jonesovi a vůdci skupiny Seven prostřednictvím uzavírání nežádoucích portálů do jiných časových i prostorových dimenzí, aby ale všechno úsilí stejně skončilo marně, odkázáním Jonese do vězení v časové smyčce The Loop. Na krátko by ale měl být svět opět prostý všech anomálií, dokud nedojde na předpokládaný Jonesův návrat v další sezóně.

Nad rámec změn v příběhu ale přichází i úpravy, které hráči jasně poznají a jedny z největších se už tradičně týkají mapy. Tématem nové sezóny je návrat do divočiny – odtud přídomek Primal, který doprovází oficiální materiály – což se podepisuje i na celkové atmosféře a zvolené barevné paletě. Co se týče konkrétních změn, mapa se dočkala nových lokací – The Spire, Primal Pond a Colossal Crops – byť celkové rozmístění působí velmi podobně jako v předchozí sezóně. Vývojáři dále potvrzují, že nová mapa je nedotknutá moderními technologiemi, což se odráží i v možnosti vytvořit si vlastní zbraň, jako je puška, revolver nebo luk. Nespoutanou přírodu pak kromě nepřátel v podobě ostatních hráčů budou křižovat také zvířata, jmenovitě například vlci, divoká prasata nebo slepice s tím, že některá z nich můžete i ochočit.

Zdroj: Epic Games

Samozřejmostí je rovněž uvedení nového battle passu, který přichází s řadou odměn, včetně nových skinů. Jen namátkou se můžete v průběhu hraní dostat k několika novým variantám zmiňovaného agenta Jonese, ke slovu ovšem přichází také Lara Croft, skin The Foundation, slepice Cluck a v souladu s předchozími spekulacemi se chystá také příchod fotbalisty Neymara. Samozřejmostí jsou pak i skiny na zbraně a další žetonky herní měny v-bucks, za které je možné dále kupovat věci v herním obchodě, nebo čekat na další battle pass, který by měl podle dostupných informací přijít s další sezónou začátkem června.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru