Fortnite, Epic Games, Za doprovodu Lary Croft startuje ve Fortnite další sezóna

Za doprovodu Lary Croft startuje ve Fortnite další sezóna

Na nový příběhový trailer navazuje singleplayerová mise. Mapa se halí do pravěkého hávu

Zdroj: Epic Games
16. 3. 2021
Název: Fortnite Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 25. 7. 2017

Po necelých 15 týdnech dnes skončila pátá sezóna druhé kapitoly hry Fortnite, na kterou přirozeně navazuje sezóna s číslem šest. Pokud jste dění kolem populárního battle royale sledovali v uplynulých dnech, spoustu novinek už znáte z nejrůznějších úniků či náznaků přímo od vývojářů z Epic Games, není ovšem od věci všechno si pěkně shrnout. Zorientovat se totiž není zejména pro občasné hráče žádný med a věříme, že pokud se bez kontextu podíváte na nový příběhový trailer, zřejmě nebudete chápat vůbec nic.

Nad rámec postav a nepřátel z Vetřelce, Terminátora, God of War, Halo nebo série Street Fighter se totiž na pozadí stále odehrává příběh agenta Jonese. Ten se snaží vymanit svět hry z časové smyčky, stabilizovat Zero Point, nenechat přijít k moci skupinu Seven, i když se spolčí s jejím pravděpodobným lídrem, jenž nese jméno The Foundation, a to díky společnému nepříteli, organizaci Imagined Order. Do toho všeho pak hráče čeká singleplayerový závěr páté sezóny/start šesté, v níž se můžete na krátko stát Larou Croft a nechat se teleportovat motýlem. Jste zmatení? V pořádku.

Nad rámec změn v příběhu ale přichází i úpravy, které hráči jasně poznají a jedny z největších se už tradičně týkají mapy.

Těžko soudit, kam všechny popisované crossovery dospějí, faktem ovšem zůstává, že sledovat příběh hry musí být náročné i pro ty, kdo tráví ve Fortnitu všechen svůj volný čas. Ve zkratce jde Jonesovi o to, aby se všechno vrátilo do normálního stavu a myšlenka je taková, že se to může povést prostřednictvím stabilizace jádra celého světa, zmiňovaného Zero Pointu. S tím v závěrečné misi Zero Crisis pomáhá hráč Jonesovi a vůdci skupiny Seven prostřednictvím uzavírání nežádoucích portálů do jiných časových i prostorových dimenzí, aby ale všechno úsilí stejně skončilo marně, odkázáním Jonese do vězení v časové smyčce The Loop. Na krátko by ale měl být svět opět prostý všech anomálií, dokud nedojde na předpokládaný Jonesův návrat v další sezóně.

Nad rámec změn v příběhu ale přichází i úpravy, které hráči jasně poznají a jedny z největších se už tradičně týkají mapy. Tématem nové sezóny je návrat do divočiny – odtud přídomek Primal, který doprovází oficiální materiály – což se podepisuje i na celkové atmosféře a zvolené barevné paletě. Co se týče konkrétních změn, mapa se dočkala nových lokací – The Spire, Primal Pond a Colossal Crops – byť celkové rozmístění působí velmi podobně jako v předchozí sezóně. Vývojáři dále potvrzují, že nová mapa je nedotknutá moderními technologiemi, což se odráží i v možnosti vytvořit si vlastní zbraň, jako je puška, revolver nebo luk. Nespoutanou přírodu pak kromě nepřátel v podobě ostatních hráčů budou křižovat také zvířata, jmenovitě například vlci, divoká prasata nebo slepice s tím, že některá z nich můžete i ochočit.

Zdroj: Epic Games

Samozřejmostí je rovněž uvedení nového battle passu, který přichází s řadou odměn, včetně nových skinů. Jen namátkou se můžete v průběhu hraní dostat k několika novým variantám zmiňovaného agenta Jonese, ke slovu ovšem přichází také Lara Croft, skin The Foundation, slepice Cluck a v souladu s předchozími spekulacemi se chystá také příchod fotbalisty Neymara. Samozřejmostí jsou pak i skiny na zbraně a další žetonky herní měny v-bucks, za které je možné dále kupovat věci v herním obchodě, nebo čekat na další battle pass, který by měl podle dostupných informací přijít s další sezónou začátkem června.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru