Daymare: 1998, Destructive Creations, Z remaku Resident Evilu 2 od fanoušků je Daymare: 1998

Z remaku Resident Evilu 2 od fanoušků je Daymare: 1998

Slibuje návrat ke kořenům survival hororů a pomáhá s ním celá řada veteránů série

31. 1. 2019
Název: Daymare: 1998 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: ,

Ještě předtím, než se pustila do remaku Resident Evilu 2 společnost Capcom, respektive prozradila, že kultovní survival horor sama modernizuje, snažila se klasice vdechnout nový život komunita. A zdaleka nejdál se ve svém snažení dostali šikovní fanoušci, kteří založili tým Invader Studios. Na vlastním remaku s podtitulem Reborn usilovně pracovali několik let, než jim “překazil” plány Capcom. Autoři oficiální modernizované verze ale na komunitní projekt nezapomněli a ocenili snažení vývojářů zvláštním poděkováním v závěrečných titulcích, což se skutečně nevidí příliš často. A co se stalo s prací Invader Studios? Jejich úsilí nepřišlo vniveč, pustili se do vlastního survival hororu nazvaného Daymare: 1998, který je poctou Resident Evilu, výrazně se jím inspiruje, ale nemusí se obávat žádného zásahu ze strany vydavatele.

Capcom už svůj počin světu představil, pojďme se proto blíže seznámit s projektem, který mu málem padl za oběť. Daymare: 1998 je 3rd person survival horor, který se snaží atmosférou napodobit žánrové legendy z devadesátých let, ale přitom nabídnout moderní technické zpracování i původní příběh. Ostatně, jak už název hry napovídá, zavede nás do roku 1998, kdy vyšel Resident Evil 2. I tady se scénář točí okolo smrtícího viru a monster, jimž se postaví do cesty hned trojice hratelných postav. Nepřátelé budou údajně nemilosrdní, souboje mají vyžadovat strategický přístup, ale těšit se můžeme také na hádanky a tvrdé survival mechanismy. Podobně jako Resident Evil má hra nabídnout zajímavé příběhové pozadí, nicméně incident se v tomto případě bude točit okolo výzkumného zařízení na chemické zbraně.

Hlavní hrdinové, z nichž každý poskytne vlastní pohled na zobrazené události, budou povoláním voják, pilot a lesní správce. A i v tomto případě se obyvatelé kdysi poklidného městečka Keen Sight na severozápadě USA ve státe Idaho promění v krvežíznivé příšery, které vám půjdou neúnavně po krku. Celou pravdu o zdejších událostech podle autorů odhalíme až ve chvíli, kdy si zahrajeme za všechny tři postavy. Vývojáři slibují nedostatek zásob, nutnost šetřit munici i úzkostlivě spravovat vlastní inventář podobně jako ve hrách, kterými se inspirovali. Šetří rovněž možností ukládat, musíme úzkostlivě dbát na zdraví hrdiny a dočkat se máme mnoha narážek a odkazů na populární horory let minulých. Na druhé straně na pohled chce hra působit moderním a svěžím dojmem. Pohání ji ostatně technologie Unreal Engine 4 od Epicu a přijde i s vlastním soundtrackem.

V prosinci autoři oznámili, že hra našla vydavatele, kterým se stala polská společnost Destructive Creations, která stojí za kontroverzními tituly Hatred a IS Defense. Její vývojáři také pomohou s dokončením a vyladěním Daymare: 1998, přičemž se věnují například cut scénám a animacím. Ještě mnohem důležitější jsou ale vazby, které studio má na sérii Resident Evil a společnost Capcom, s jejímiž zástupci se italský nezávislý tým Invader Studios dokonce setkal. Paradoxně právě nutnost přestat pracovat na vlastním remaku, která by mohla znamenat konec všem nadějím a snům, a následná cesta do Japonska povzbudila skupinku přítel a nadšenců, aby se pustili do vlastního projektu a zformovali profesionální vývojářský tým.

Svými radami i aktivními zásahy k Daymare: 1998 přispěli Kazuhiro Aojama, který vedl vývoj hry Resident Evil 3: Nemesis, nebo dvorní designér nepřátel v sérii Resident Evil Satoši Nakai.

Navíc se tak autoři dostali do těsného kontaktu se svými vzory. Svými radami i aktivními zásahy tak k Daymare: 1998 přispěli Kazuhiro Aojama, který vedl vývoj hry Resident Evil 3: Nemesis, nebo dvorní designér nepřátel v sérii Resident Evil Satoši Nakai. A konečně s poslední žhavou novinkou se autoři pochlubili jen před pár dny. Tým se pustil do nahrávání dabingu a k hercům se připojil i Paul Haddad, který svůj hlas propůjčil postavě Leona Kennedyho v původní verzi Resident Evilu 2.

Horor Daymare: 1998 by měl vyjít v druhém čtvrtletí letošního roku a italský tým Invader Studios slibuje návrat ke kořenům. Pokud jde o platformy, novinka míří na PC i konzole PlayStation 4 a Xbox One. Bez zajímavosti není ani skutečnost, že autoři experimentují rovněž s VR headsety Oculus Rift a HTC Vive, nic ale neslibují. Pokud lačníte po dalších podrobnostech, navštěvujte pravidelně oficiální web hry i samotného studia.

Daymare: 1998, Destructive Creations, Z remaku Resident Evilu 2 od fanoušků je Daymare: 1998

Za koho si zahrajeme

Liev je členem speciální jednotky H.A.D.E.S. (Hexacore Advanced Division for Extraction and Search). Narodil se v Rusku a ctí rozkazy bez ohledu na důsledky. Ovládá zbraně i boj na blízko. Raven je pilot, původně člen NASA, který byl propuštěn po zpackané misi. Nyní pracuje pro vládní korporaci Hexacore Biogenetic. Samuel je lesní strážce, který trpí stejně jako další obyvatelé města tajemným syndromem Daymare, který způsobuje úzkost, paranoiu a halucinace. Může za všechny potíže právě společnost Hexacore, která městečko Keen Sight víceméně ovládá?

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru