Tomb Raider (2023), Amazon Game Studios, Z nového Tomb Raideru patrně unikl kus scénáře

Z nového Tomb Raideru patrně unikl kus scénáře

Lara má být vyspělejší a mít spolupracovníky i vztah se ženou. Možná ji ztvární jiná herečka

Zdroj: Square Enix
30. 7. 2022
Název: Tomb Raider (2023) Vývojář: Vydavatel: Žánr:
Tomb Raider (2023)

Novou hru ze série Tomb Raider vývojáři z Crystal Dynamics oznámili letos v dubnu, respektive ji spíše zmínili během prezentace Unreal Engine 5, na kterém nový titul poběží. I proto o hře dosud není známo příliš informací, snad až na ujištění, že se mají hráči a fanoušci dočkat zážitku, na jaký jsou od této nové série zvyklí. Nyní se však zdá, že unikly informace, které by mohly přiblížit něco málo z příběhu a několik dalších aspektů. Následující řádky mohou tím pádem obsahovat možné budoucí spoilery…

V rámci podcastu Sacred Symbols, v němž se už objevila nejedna o herní zajímavost či informace, byla včera zveřejněna epizoda s číslem 213 a názvem Jawbreaker. Pokud byste si ji chtěli poslechnout, můžete tak učinit na Patreonu prostřednictvím podpory projektu. Podle toho, co v tomto díle zazní, je tzv. „Project Jawbreaker“ právě novým Tomb Raiderem. A z tohoto projektu byl vynesen úryvek scénáře, jenž měl sloužit pro herecký casting. Z něj se dají vyčíst podrobnosti o postavách, vize tvůrců, jaké mají nároky na herce a jak by měli napsané postavy ztvárnit, ale i doplňující detaily k příběhu.

Podle scénáře má být nyní Lara na vrcholu, zkušenější, schopnější. Definitivně opustila svou mladickou nerozvážnost a stala se dobrodruhem se vším všudy, navíc inspirovala i další lidi, kteří by se k ní měli dokonce v rámci hry připojit a do příběhu zasahovat. Dle scénáře jsou ve hře minimálně dvě postavy, Devendra a Tanvi, které mají dialogy a vyžadují nějakou konkrétní hereckou akci.

Dle současných požadavků poptávají britskou herečku ve věku kolem 30 let, která by připomínala Emily Blunt nebo Rosamund Pike.

A když už je řeč o herecké akci, mnohé se možná v případě samotné Lary změní. Tu v posledních třech hrách namluvila a rovněž prostřednictvím motion capture ztvárnila britská herečka Camilla Luddington. Nicméně vzhledem k tomu, že existují pokyny pro casting na roli Lary, je možné, že se tvůrci rozhodli pro přeobsazení. Dle současných požadavků poptávají britskou herečku ve věku kolem 30 let, která by připomínala Emily Blunt nebo Rosamund Pike. Součástí poznámek má být i zmínka o romantických scénách s další ženskou postavou. Pro zajímavost doplním, že Camilla Luddington letos oslaví 39. narozeniny, a tak je poněkud zvláštní, že je pro postavu starší a vyspělejší Lary hledána mladší herečka.

Musí čelit něčemu příliš velkému na to, aby to zvládla sama.

Zhruba takto by pak měl znít úryvek z dostupné anotace: „Jak roky plynuly, Lara na vrcholu zůstala sama. Začátek další kapitoly staví Laru před „dospělý“ problém – musí čelit něčemu příliš velkému na to, aby to zvládla sama. Nové dobrodružství pro Laru znamená výzvu, kterou může překonat jen s týmem po svém boku. Spolupráce jí je však cizí, vždycky vše zdolala sama, proto je pro ni tato situace zcela nová.“

Uvidíme, zda něco z toho případně potvrdí plnohodnotné představení hry, samozřejmě se však nedá vyloučit, že se pro potřeby castingu jedná pracovní či speciálně upravený scénář, aby herce prověřil v nejrůznějších situacích, na druhou stranu je nutné pro správné uchopení role postavu skutečně pochopit. Zároveň se nemusí jednat o jedinou změnu v obsazení, připomeňme, že jsme se včera pro změnu dozvěděli, že MGM ztratilo práva na filmový Tomb Raider, který by se tak měl dočkat rebootu bez Alicie Vikander v hlavní roli.

# akční adventura # archeologie # lara croft # tomb raider

Nahlásit chybu v článku

8

Napsat komentář

Další články
Nahoru