The Wrap: Alicia Vikander už nebude Lara Croft

Studio MGM mělo ztratit práva na pokračování filmu Tomb Raider. Místo něj vznikne reboot

Zdroj: MGM
29. 7. 2022
Název hry: Tomb Raider 2 (film)

Magazín The Wrap ve svém exkluzivním článku tvrdí, že filmové studio MGM ztratilo práva na snímek Tomb Raider, respektive jeho pokračování. O možnost natočit další snímek se teď má ucházet hned několik dalších společností. MGM údajně mělo rozjet přípravy na další film s herečkou Alicií Vikander v hlavní roli nejpozději do letošního května. Tento termín už ale minul, tvrdí prý několik zdrojů obeznámených s projektem.

Samotná Alicia Vikander už nemá být součástí dalších plánů, ačkoli ještě před pár dny sama naznačila, že ona i režisérka jsou připravení se do natáčení pustit, jakmile to půjde. Připustila ale současně, že důvodem komplikací má být skutečnost, že studio Metro-Goldwyn-Mayer získal gigant Amazon, což mělo věci zkomplikovat. Projekt se i podle ní ocitl v limbu.

Hledá se další Lara Croft

Nový film má být podle magazínu The Wrap kompletním rebootem, ale zatím je prý předčasné ptát se na režii a obsazení. Filmová práva teď mají putovat zpět k majiteli IP a ucházet se o ně budou noví zájemci. MGM odmítlo neoficiální zprávu komentovat. Není přitom z článku jasné, proč by se případně nemohla režie a hlavní role ujmout původní dvojice ale pod novým studiem.

Sluší se také doplnit, že značka Tomb Raider a práva na ni před nedávnem přešla po 12 letech od Square Enix k Embraceru. Dvojku filmového Tomb Raidera měla původně napsat a natočit autorka seriálu Lovecraftova země Misha Green. Více informací o tomto projektu najdete v našem archivu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru