Project 007 (James Bond), IO Interactive, Z nového Jamese Bonda může být rovnou trilogie

Z nového Jamese Bonda může být rovnou trilogie

Dánské studio IO Interactive bude mít dvakrát víc lidí. Agent 007 dostane novou tvář

Zdroj: MGM
26. 1. 2021
Název: Project 007 (James Bond) Vývojář: Vydavatel:

Série Hitman je pro tuto chvíli uzavřena a dánské studio IO Interactive už hledí do budoucnosti, která přinese novou hru s Jamesem Bondem. Práci na takzvaném Projektu 007, jak se titul pracovně označuje, tým oficiálně oznámil loni v listopadu. Tehdy jsme však měli k dispozici jen pár informací. Dozvěděli jsme se, že nás čeká příběh o tom, jak se James Bond stal tím, kým je. Že studio stále hledá další vývojáře, že hru bude pohánět stejný engine jako Hitmana, tedy Glacier, a že půjde o zcela nové dobrodružství nezávislé na knižní nebo filmové předloze. Díky dánské stanici DR jsme se ale nyní zjistili další podrobnosti.

Šéf studia IO Interactive Hakan Abrak prozradil, že nevyužijí podobu žádného z představitelů agenta 007 a dokáže si představit, že by z jejich bondovky mohla vzniknout rovnou celá trilogie. K tomu, aby tým získal práva na herní zpracování, vedla podle jeho slov dlouhá cesta, protože projektu musely požehnat společnosti MGM a EON Productions. Nejdůležitější bylo přesvědčit Barbaru Broccoli, pro kterou je Bond v podstatě rodinné dědictví. Měla to být právě ona, kdo v poslední době snahy o herní adaptace blokoval s tím, že ty předchozí tituly nebyly dostatečně povedené a obsahovaly zbytečně moc násilí.

Dnes studio IO Interactive zaměstnává 200 lidí, ale v několika dalších letech by se mělo rozrůst až na dvojnásobek.

Vize IO Interactive ale Barbaru Broccoli nakonec obměkčila a přesvědčila, i když zpočátku nebyla zřejmě nápadem nadšená. Stalo se tak podle Hakana Abraka díky příběhu a tomu, co tým dokázal s Hitmanem. Díky téhle schůzce s rodinou Broccoliových, která vede EON Productions, už mělo být mnohem snazší přesvědčit také MGM, aby IO získali práva na agenta 007. Hakan Abrak věří, že uzavřít dohodu jim pomohla také skandinávská nátura.

Dnes studio IO Interactive zaměstnává 200 lidí, ale v několika dalších letech by se mělo rozrůst až na dvojnásobek. Firma také kromě domácí Kodaně před časem otevřela další pobočku ve švédském Malmö. Oba týmy se přitom budou podílet na Bondovi, což víc a víc nasvědčuje tomu, že nepůjde o jednorázový projekt, ale celou novou sérii.

Výsledkem má být dosud nejambicióznější hra od IO Interactive.

Už dříve jsme psali, že Hakan Abrak si pochvaloval tuto příležitost a prohlásil, že možnost vytvořit nového Bonda je monumentální počin a věří, že IO Interactive ve spolupráci se společnosti EON a MGM přinesou hráčům něco opravdu speciálního. Tým je prý nadšený tím, že se může pustit do světa agenta 007. Výsledkem má být dosud nejambicióznější hra od IO Interactive.

Robert Marick z MGM připomněl, že James Bond má velkou tradici na poli videoher a některé z nejslavnějších titulů byly založeny na této postavě. Plánují prý přinést hráčům a fanouškům Bonda po celém světě nový pohled na tuto značku. MGM si přitom pochvaluje, že IO Interactive jsou mistři ve vytváření živoucích světů.

Titul míří na PC a neupřesněné konzole.

Project 007 (James Bond), IO Interactive, Z nového Jamese Bonda může být rovnou trilogie

James Bond ve videohrách

Je docela s podivem, že poslední velká hra s Jamesem Bondem byla slabá akce 007 Legends od Eurocomu a Activisionu z roku 2012. V devadesátých letech a ještě začátkem nového tisíciletí přitom vycházely bondovky jako na běžícím pásu rok co rok. Přitom filmová série stále pokračuje. Možná si ale s její proměnou vývojáři nedokázali na rozdíl od filmařů poradit. Před společností Activision (007 Legends, James Bond 007: Blood Stone, GoldenEye 007 (2010), 007: Quantum of Solace) se o agenta s povolením zabíjet staral gigant Electronic Arts.

EA adaptovali nejen tehdy nové filmy (Tomorrow Never Dies, The World Is Not Enough), ale vrátil se také do minulosti s From Russia with Love a zkoušel to i s vlastními příběhy: James Bond 007: Agent Under Fire, James Bond 007: Nightfire, James Bond 007: Everything or Nothing a GoldenEye: Rogue Agent. Malou anomálií byla “závodní” hra 007 Racing.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru