The Chant, Prime Matter, Z cesty za osvícením se v The Chant stane boj o přežití

Z cesty za osvícením se v The Chant stane boj o přežití

Nový kanadský horor láká na rituál, který se ošklivě zvrtne. Ukázka slibuje zajímavý styl

Zdroj: Prime Matter
18. 5. 2022
Název: The Chant Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: ,

The Chant není úplně nový titul, spíš se hráčům připomíná, i když o něm teď někdo mluví jako o čerstvém oznámení. Rozhodně ale stojí za pozornost a osvěžit si paměť prostřednictvím aktuálního videa. Jedná se o nadpřirozený horor se spirituální tematikou od studia Brass Token a labelu Prime Matter, který spadá pod Koch a Embracer. Pokud vám to začíná být povědomé, měli byste vědět, že o hře se mluvilo už loni v červnu. A to i tady u nás na Vortexu.

Brzy zjistíte, že nejste první, kdo udělal podobnou osudnou chybu. Stejné se dopustila jiná skupinka už v sedmdesátých letech.

The Chant je singlová third person hororová akční adventura, říkají vývojáři. Vezme nás na vzdálený zdánlivě idylický ostrov, kde budeme craftovat, bojovat o život a utíkat před psychedelickými hrůzami, které nechá uniknout do světa nepovedený rituál, jenž probudí nějaký kosmický teror. Ale to až poté, co se něco šeredně zvrtne jako obvykle. Jinými slovy, ze zamýšlené poklidné spirituální cesty za osvícením se stane boj o přežití. Brzy zjistíte, že nejste první, kdo udělal podobnou osudnou chybu. Stejné se dopustila jiná skupinka už v sedmdesátých letech. A třeba vám i někdo pomůže. Naším úkolem bude podle očekávání samozřejmě zjistit, co se stalo, a zachránit se.

Brass Token je nezávislý kanadský tým sídlící ve Vancouveru. Jeho autoři dříve pracovali na hrách jako Sleeping Dogs nebo Bully. Hru pohání Unreal Engine od Epic Games a vypadá poměrně slibně. Zatímco loni jsme měli možnost ze hry vidět víc jen za zavřenými dveřmi, nyní se titul začíná konečně ukazovat bez ostychu všem. A mohlo by se z něj potenciálně vyklubat jedno z příjemných překvapení v rámci nového labelu Prime Matter. Záležet bude samozřejmě kromě jiného na příběhu.

The Chant má vyjít už letos na podzim a míří na PC, PS5 i Xbox Series. Na webu autorů se zmiňuje konkrétněji říjen. Původně hra měla vyjít také na PS4 a Xbox One, ale to už v tuto chvíli neplatí.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru