Z bývalé továrny Nintenda vznikne muzeum

Z bývalé továrny Nintenda vznikne muzeum

Na místě, kde se vyráběly hrací karty, si budou fanoušci připomínat historii slavné firmy

Zdroj: Nintendo
4. 6. 2021

Společnost Nintendo otevře vlastní muzeum věnované své historii. Bude stát na místě bývalé továrny na hrací karty. Vyráběly se tu například karty Hanafuda neboli květinové karty, s nimiž se hraje řada různých her. V tomto odvětví ostatně Nintendo začínalo dávno předtím, než se zrodila první konzole. Až v sedmdesátých letech se zaměřilo na videohry, ale karty nadále dlouho patřily do portfolia společnosti.

Původní továrna vyrostla v roce 1969 a fungovala později také jako zákaznické centrum. Nachází se ve městě Udži nedaleko Kjóta. Svou původní úlohu přestala budova plnit už v roce 2016. Od té doby zůstávala zavřená. Pro starou budovu neměl japonský výrobce žádné využití, a tak hledal nějaký vhodný nápad dokonce ve spolupráci s představiteli města.

Za historií do muzea zábavy

Nakonec padla volba na galerii, která bude součástí zamýšlené revitalizace celé oblasti. Projekt by měl být hotový do konce března 2024. Není to přitom poprvé, kdy Nintendo vystavuje podobným způsobem své bohatství. Magazín Video Games Chronicle připomíná, že obchod Nintendo World v New Yorku měl muzejní část, kde byly rovněž k vidění různé rarity. Za připomínku stojí i nové zábavní parky, které vyrostou v areálech Universal Studios. Ten první se otevřel v Japonsku.

Sice netuším, kdy máte nejbližší cestu do Japonska, ale kdybyste se tam náhodou v budoucnu podívali, po otevření muzea by mohlo jít o jednu z potenciálně velmi zajímavých zastávek. Když povážíme, že historie této společnosti se datuje až do roku 1889, nic menšího než bývalá továrna by dost možná ani tak bohatý “rodokmen” nepojmulo.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru