Z Blizzardu odchází výkonný producent Overwatche 2

Z Blizzardu odchází výkonný producent Overwatche 2

Hra je ale údajně v poslední fázi vývoje. Spekulace o vydání až v roce 2023 tak zřejmě neplatí

Zdroj: Blizzard
22. 9. 2021

Jen necelé dva dny poté, kdy se do vyšetřování kauzy na půdě společností Activision, Blizzard a King pustila Komise pro kontrolu cenných papírů, dochází k dalšímu odchodu vysoce postaveného zaměstnance. Po ředitelce právního oddělení Claire Hart, která svou rezignaci oznámila v pondělí, je dalším odpadlíkem Chacko Sonny, výkonný producent vznikajícího pokračování týmové střílečky Overwatch. O odchodu informuje Bloomberg s odvoláním na mluvčího společnosti Activision Blizzard, který zprávu potvrdil. Novinář Jason Schreier se současně s tím dostal k e-mailu, který obdrželi členové vývojářského týmu Overwatche 2 od nových ředitelů Blizzardu Jen Oneal a Mika Ybarry, v němž označili Sonnyho za svědomitého vůdce a vyjádřili velký vděk za jeho práci.

Sám Sonny svůj odchod příliš nekomentuje a ve svém vzkazu kolegům pouze uvádí, že mu bylo ctí a práci v Blizzardu označuje za jednu z nejlepších zkušeností ve své kariéře. Podobně jako Hart ale svůj odchod nespojuje s probíhajícím vyšetřováním, ani nástupem v úvodu zmiňované komise, takže by bylo čirou spekulací jakoukoliv spojitost hledat. „Chacko Sonny opouští Blizzard, aby si po pěti letech trochu odpočinul,“ zní ostatně oficiální komentář tiskového mluvčího, který dále nedává ani sebemenší prostor ke spekulacím na konto Overwatche 2. Hra je ve vývoji už několik let a vývojáři o ní v uplynulých měsících nejednou mluvili – zejména v souvislosti se změnami a omezením počtu hráčů z šesti na pět – ani to ale nezabránilo výskytu nepotvrzených informací, že by hra nemusela po odkladu stihnout ani rok 2022.

Vůči tomu se mluvčí Blizzardu nepřímo ohradil a naznačil, že tým na hře tvrdě pracuje a postupně se dostal až do závěrečné fáze vývoje. „Víc vám o hře řekneme během finále Overwatch League na konci tohoto měsíce,“ slibuje pak mluvčí a láká tak na sobotu 25. září, kdy rozhodující zápas mezi nejlepšími týmy ligy proběhne. Potenciálně by to mohlo znamenat, že se hry dočkáme nejen v roce 2022, ale možná i v jeho první polovině, což by bylo pozitivní jak pro hru, tak především pro její komunitu, která postupně chladne a stojí na rozcestí, zda investovat úsilí a zájem do další sezóny, nebo čekat na druhý díl. Znamenalo by to rovněž, že se vývojářského týmu nedotkl ani odchod creative directora Jeffa Kaplana, který se s týmem v Blizzardu rozloučil už na konci dubna.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru