Z Blizzardu odchází další vysoce postavení zaměstnanci

Z Blizzardu odchází další vysoce postavení zaměstnanci

Zřejmě ve světle aktuální kauzy odchází šéf vývoje Diabla IV i jeho vedoucí level designér

Zdroj: Blizzard
12. 8. 2021

Kauza kolem společnosti Activision Blizzard se bez ohledu na zdánlivý pocit mírného zklidnění neustále vyvíjí. Po žalobě, kterou v zastoupení státu Kalifornie podal Úřad pro férové pracovní podmínky, došlo na sérií výroků a komentářů, stejně jako na personální změny. Dotkly se vysoce postavených lidí, včetně prezidenta Blizzardu J. Allena Bracka a jednoho z předních designérů hry World of Warcraft Alexe Afrasiabiho. Nově se k nim přidává trojice dalších významných zaměstnanců, kteří ve světle aktuálního dění byli přinuceni odejít, byť skutečné důvody zástupci společnosti nezveřejnili. Ze svých postů byli odejiti Luis Barriga, coby game director vznikajícího Diabla IV, vedoucí level designér u téže hry Jesse McCree a v neposlední řadě Jonathan LeCraft, další z designérů hry World of Warcraft.

S informací přišel magazín Kotaku, který se měl dostat k interní poště společnosti, z níž popisovaná skutečnost vyplývá. Zdroj magazínu měl rovněž potvrdit, že výše uvedená jména již nefigurují mezi osobními složkami zaměstnanců a nemají již přístup do Slacku pro vzájemnou komunikaci a sdílení interních informací. K celé události se následně na dotazy Kotaku i dalších médií ozval tiskový mluvčí, který odchody přímo nekomentoval, ale vyzdvihl zástup schopných lidí, kteří jsou schopní vedení převzít. „Máme k dispozici dlouhý seznam talentovaných vývojářů a na patřičná místa již byli dosazeni noví vedoucí. Jsme přesvědčeni, že jsme schopní zachovávat pokrok, poskytovat hráčům skvělé herní zážitky a posouvat se vstříc záruce bezpečného a produktivního pracovního prostředí pro všechny,“ zní vyjádření společnosti Activision Blizzard.

Na druhou stranu další z designérů – Cory Stockton – který byl na fotografii rovněž zachycen, zůstává v Blizzardu dále zaměstnán.

Co se týče třech vývojářů, s nimiž byla rozvázána pracovní smlouva, jde o veterány, kteří byli přímo zodpovědní za stěžejní části jednotlivých titulů. V případě Jesseho McCree a Jonathana LeCrafta se dále zmiňuje souvislost s již dříve probíraným incidentem spojeným s tzv. Cosbyho apartmánem, což měl být odpočinkový hotelový pokoj pro vývojáře v době konání veletrhů či conů. Kvůli nařčení, že v Cosby suite mělo docházet k sexuálnímu obtěžování, už loni odešel ze společnosti Alex Afrasiabi a je pravděpodobné, že přítomnost LeCrafta a McCreeho na fotografii z onoho pokoje, doplněné obrazem Billa Cosbyho, posloužila jako argument i pro aktuální personální změny. Na druhou stranu další z designérů – Cory Stockton – který byl na fotografii rovněž zachycen, zůstává v Blizzardu dále zaměstnán, byť je momentálně podle informací Kotaku suspendován. Je rovněž férové dodat, že další z účastníků Cosbyho apartmánu – designér Greg Street, který momentálně pracuje v Riot Games – odmítl, že by v pokoji docházelo k jakýmkoliv nepřístojnostem a současná interpretace významu tohoto pokoje prý neodpovídá skutečnosti. Nařčení herce Billa Cosbyho ze sexuálního obtěžování několika žen bylo medializováno až poté, kdy byl tímto způsobem pokoj pojmenován a uniklé střípky ze soukromého chatu zúčastněných jsou prý rovněž nepochopeným, leč podle Streeta přirozeně nevhodným vtipem.

Zdroj: Kotaku

Není to však to jediné, co po protestním pochodu a žalobě skupiny akcionářů musí Activision Blizzard řešit. Kritikou totiž nešetřila ani skupina investorů SOC Investment Group, která je pravidelným odpůrcem vysokého platu Bobbyho Koticka. Ve svém posledním prohlášení napadla vyjádření Activisionu zejména kvůli absenci konkrétních způsobů řešení nastalých problémů. Výkonný ředitel SOC Dieter Waizenegger naznačil, že by měl Activision Blizzard proměnit své vedení v zájmu inkluze a diverzity, o finanční bonusy by měli přijít všichni vedoucí zaměstnanci, přes které prošlo nevhodné chování podřízených na pracovišti a hlavně by společnost měla podstoupit audit stran férovosti, rovnoprávnosti a bezpečnosti na pracovišti, jak se stalo ve Facebooku, Air B&B či společnosti Starbucks. Na to však dosud Activision veřejně neragoval, a platné tak zůstává prohlášení Bobbyho Koticka, že se Activision Blizzard změní a bude příkladem celému hernímu odvětví.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru