XDefiant začíná a Elite Squad končí, oznámil Ubisoft

XDefiant začíná a Elite Squad končí, oznámil Ubisoft

Předchozí pokus o crossover ze světa Toma Clancyho umírá po necelém roce od vydání

Zdroj: Ubisoft
21. 7. 2021

Zatímco jeden crossover ze světa Toma Clancyho jsme tento týden přivítali, jiný se loučí. Při představení Tom Clancy’s XDefiant jsme opakovaně připomínali, že na míchání prvků z her Rainbow Six, Ghost Recon, The Division nebo Splinter Cell vsadila už mobilní hra Tom Clancy’s Elite Squad. Teď ale její vývojáři k velkému překvapení fanoušků oznámili, že zničehonic končí.

V příspěvku na oficiálním webu autoři napsali, že musí s velkým zármutkem oznámit, že už nevydají další obsah pro Elite Squad. Aktuální update má být tím posledním a 4. října se servery hry definitivně odmlčí. Podle týmu to nebylo snadné rozhodnutí, ale po zvážení všech možností došli k závěru, že projekt není dál udržitelný.

Léta ve vývoji, rok v provozu

Vývojáři ujistili fanoušky, že udělali to nejlepší, co bylo v jejich silách, a současně ocenili komunitu za její věrnost. Autoři doufají, že i hráči si titul přes smutný konec užili. Než vypnou servery, samozřejmě mají fanoušci možnost splnit ve hře ještě vše, co dosud nestihli.

Tom Clancy’s Elite Squad vznikal ve studiu Owlient a jedná se o free-to-play akční arénové RPG oznámené na E3 v roce 2019. Hra vyšla na iOS a Androidu a hráči si v ní budovali vlastní elitní tým složený z postav z her Rainbow Six, Ghost Recon, The Division, Splinter Cell, H.A.W.X. nebo EndWar. Titul se přitom začal testovat v březnu 2020 a oficiálně vyšel až loni v srpnu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru