Halo Infinite, Microsoft Studios, Halo Infinite mělo zbourat letošní E3, říkají vývojáři

Xbox Series X vyjde v listopadu, ale bez Halo Infinite

Microsoft upřesnil start nové konzole. Svou nejdůležitější next-gen hru odložil na rok 2021

Zdroj: 343 Industries
11. 8. 2020
Název: Halo Infinite Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 8. 12. 2021

Společnost Microsoft oznámila, že konzole Xbox Series X vyjde v průběhu listopadu. Přesnější datum zatím neznáme. S tímto termínem jsme ale tak nějak většinou počítali i s ohledem na poslední spekulace. Co je ale skutečně překvapivé, Master Chief bude u tohoto okamžiku chybět. Hra Halo Infinite, které měla vést lineup launchových her, byla odložena až na příští rok. Vývojáři ze studia 343 Industries uvedli, že toto rozhodnutí je výsledkem několika faktorů, které přispěly ke komplikacím během vývoje. Stalo se tak něco “nemyslitelného”. Nový Xbox vstoupí na trh bez svého nejdůležitějšího first party titulu.

Není vyloučené, že se alespoň zčásti na rozhodnutí podepsala rovněž kritika nedávného gameplay videa. To hráče překvapilo svých grafickým zpracováním.

Důvodem odkladu je mimo jiné dopad pandemie koronaviru. Podle autorů Halo šlo o velmi obtížný krok, ale všichni se chtějí ujistit, že tým bude mít dost času na to, aby vytvořil titul, který dostojí původní vizi. Vývojáři jsou nadále odhodlaní doručit fanouškům tu nejlepší možnou hru. Šéf studia Chris Lee uvedl, že si tahle zpráva mnoho hráčů zklame, ale čas navíc umožní 343 Industries dokončit to nezbytné na dosud údajně nejambicióznější hře v kvalitě, kterou komunita očekává. Není vyloučené, že se alespoň zčásti na rozhodnutí podepsala rovněž kritika nedávného gameplay videa. To hráče překvapilo svých grafickým zpracováním.

Microsoft paralelně s oznámením odkladu Halo zveřejnil jiný příspěvek na oficiálním blogu Xboxu. V očekávání vlny zklamaných reakcí se pravděpodobně pokusil přinést také nějaké pozitivní zprávy. Zde výrobce uvedl, že v listopadu Series X vyjde s tisící kompatibilních titulů napříč čtyřmi generacemi Xboxu. Více než sto titulů pak bude speciálně optimalizováno pro Series X, aby využily jeho potenciál. Z titulů, které mají potenciálním zákazníkům zkrátit čekání na Halo Infinite, Microsoft jmenuje hry Assassin’s Creed Valhalla, Dirt 5, Gears Tactics, Yakuza: Like a Dragon nebo Watch Dogs: Legion. V Game Passu budou debutovat tituly jako The Medium, Scorn či Tetris Effect: Connected.

Start bez Halo není výjimka, ale co ho nahradí?

Stojí za připomenutí, že Halo – ještě v podání původních autorů ze studia Bungie – doprovodilo na trh už úplně první Xbox. Halo 3 od stejného týmu pak vyšlo na Xboxu 360 až v září 2007, tedy skoro dva roky po startu samotné konzole v listopadu 2005. Halo 5: Guardians debutovalo v říjnu 2015, přibližně dva roky od vydání Xboxu One. Xbox Series X se ale bude muset při své premiéře obejít i bez dalších zavedených značek, které ho v minulosti podpořily, jako je třeba Forza. Nějakou dobu určitě ještě budeme čekat také na nový díl Gears of War.

Nahlásit chybu v článku

11

Napsat komentář

Další články
Nahoru