Staré hry na novém Xboxu nabídnou HDR a až 120 fps

Xbox Series X má reálně k dispozici 802 GB volného místa

První ohlasy chválí tichý chod a rychlejší nahrávání her. Přepínání mezi tituly funguje skvěle

Zdroj: Microsoft
29. 9. 2020

Zahraniční novináři publikují první dojmy z nového Xboxu a my se díky tomu dozvídáme spoustu dalších podrobností. Na přetřes se znovu dostalo třeba téma úložného prostoru. Uživatel Series X má například podle IGN reálně k dispozici 802 GB z instalovaného 1TB SSD. Tuto informaci potvrdil i magazín GameSpot.

Z 1TB rozšiřující karty můžeme využít 920 GB. Připomínáme, že levnější Series S má disk o velikosti 512 GB a zatím není jasné, kolik v tomto případě bude skutečně volné pro budoucí hry. Někteří lidé také věří, že u Series X nejde o finální stav a konečná verze pro zákazníky může být nakonec přeji jen úspornější na systémové soubory. Uvidíme.

Novináři chválí, jak je Series X tichý a v rámci zpětné kompatibility oceňují mnohem rychlejší nahrávání starších titulů. Třeba Destiny 2 se nahrávalo na Xboxu One X skoro dvě minuty, zatímco na Series X jste podle měření magazínu The Verge ve hře za 43 sekund.

Velmi slibně působí také funkce Quick Resume, která umožňuje plynule přepínat mezi více rozehranými tituly. GameSpotu se povedlo takto “uspat” 6 her současně a z jedné do druhé se lze podle něj dostat za 5 až 8 sekund. Zatím samozřejmě nevíme přesně, kolik rozehraných titulů nový Xbox udrží a nepochybně se toto číslo bude lišit u zpětné kompatibility a nových her v závislosti na jejich náročnosti.

GamesBeatu se povedlo přepínat mezi čtyřmi hrami a Microsoft slíbil, že bude možné takto pozastavit minimálně tři tituly. Magazín Ars Technica se rovněž pokusil otestovat limity funkce Quick Resume a svou směsí her z Xboxu 360 a Xboxu One se povedlo v systému udržet až 12 titulů. Změrně bylo ale při pokusu zvoleno nižší rozlišení.

Nahlásit chybu v článku

8

Napsat komentář

Další články
Nahoru