Xbox Series S nabídne ray tracing, SSD a až 120 fps

Podívejte se na minutu a půl dlouhé uniklé video. Množí se spekulace o představení PS5

Zdroj: Microsoft
8. 9. 2020

Uživatel s přezdívkou WalkingCat zveřejnil minutu a půl dlouhé video z chystané prezentace Xboxu Series X. Dozvěděli jsme se díky němu další důležité podrobnosti. Konzole, která se bude prodávat za 299 dolarů, skutečně neobsahuje Blu-ray mechaniku. Spoléhá se výhradně na digitální obsah. Microsoft láká na hraní v nativním rozlišení 1440p a až 120 fps. Konzole bude podporovat ray tracing, jak se spekulovalo, a obsahuje rovněž SSD o velikosti 512 GB.

Díky tomu stejně jako Series X nabídne rychlé nahrávání a možnost plynule přepínat mezi více rozehranými tituly. Videa a další streamovaný obsah dokáže zobrazit až v rozlišení 4K a dokáže také upscalovat hry do 4K. Series S je skoro o 60 procent menší než Series X. Obě nové konzole od Microsoftu mají vyjít 10. listopadu. Další podrobnosti o Series S najdete v našem ranním článku. Series X má stát 499 dolarů.

Kdy se dozvíme cenu a datum PS5?

Lokální účet britského obchodu Game z Guildfordu na Twitteru napsal, že oznámení k PS5 má přijít už zítra. O tomto termínu se již několik hodin spekulovalo. Sony nicméně ještě včera tvrdila, že novinky k PS5 tento týden čekat nemáme. Oznámení v těchto dnech se měla týkat výhradně PS VR. Příspěvek z Twitteru zase zmizel a není jasné, zda se tak stalo, protože to není pravda, anebo naopak, protože to je pravda…

Na druhé straně Microsoft také zřejmě neplánoval Series S oznámit způsobem, jakým se dostal ven. Možná tak Sony bude mít chuť na novinky okolo Xboxu zareagovat.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru