Xbox Cloud Gaming už kompletně běží na Series X

Xbox Cloud Gaming už kompletně běží na Series X

Na streamování ve 4K si ale zatím nechte zajít chuť. Teď se řeší podpora konzolí a televizí

Zdroj: Microsoft
7. 10. 2021

Společnost Microsoft oznámila, že její Xbox Cloud Gaming už kompletně pohání výkonnější hardware konzolí Xbox Series X. Informaci jako první exkluzivně zveřejnil magazín The Verge s tím, že hráči se díky tomu mohou těšit na lepší framerate i rychlejší nahrávání. Plný potenciál nových zařízení ale zatím takto vytěžit nejde. Xbox Cloud Gaming podporuje streamování her v rozlišení 1080p a 60 fps. Stream ve 4K je nicméně teprve hudbou budoucnosti a není jisté, kdy na něj dojde.

Z mobilů do PC, z PC do konzolí a z konzolí do televizí

Momentálně Microsoft spíš pomýšlí na expanzi na další zařízení. Po mobilech, tabletech a PC nyní pomalu přicházejí v rámci prvních testů na řadu konzole. Na Xboxu One tak bude možné hrát next-gen exkluzivní hry pro Xbox Series. Například Microsoft Flight Simulator. Všem bude k dispozici služba na konzolích do konce roku. Pak mají dorazit aplikace do chytrých televizí a nakonec samostatné plug-in dongly, díky nimž bude možné takovou aplikaci dostat i do starších televizí.

Microsoft mezitím rozšiřuje seznam podporovaných zemí, naštěstí Česko i Slovensko v tomto případě mají štěstí a službu je u nás už dlouho možné využívat. Xbox Cloud Gaming dříve známý jako xCloud se spustil loni v polovině září a oficiálně je k dispozici ve 26 zemích světa. Beta začala fungovat dokonce už na podzim 2019. Služba je součástí nabídky předplatného Xbox Game Pass Ultimate. Minimum pro její využití je necelých 5 Mbps, optimum je alespoň 9 Mbps. Některé tituly podporují i dotykové ovládání na displeji, takže se na mobilech obejdou bez externích gamepadů.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru