X-Plane 12, X-Plane 12 vyzývá na souboj Microsoft Flight Simulator

X-Plane 12 vyzývá na souboj Microsoft Flight Simulator

Early access už je k dispozici a plná verze vyjde v prosinci. Láká na Airbus A330 nebo Tomcat

Zdroj: Laminar Research
21. 11. 2022
Název: X-Plane 12 Vývojář: Platformy: , , Žánr:

Microsoft Flight Simulator má staronového vyzyvatele. Vývojáři ze studia Laminar Research oznámili, že jejich letecký simulátor X-Plane 12 vyjde v plné verzi v prosinci pro Windows, Mac i Linux. Slibují posunout realismus na novou úroveň se skutečnou fyzikou a pyšní se také novým trailerem, kterým podle svých slov lákají na budoucnost virtuálního létání.

Nový uvnitř i na pohled

Titul kromě jiného vnadí fanoušky na 18 unikátních strojů, z nichž sedm je nových (mezi nimi třeba F-14 Tomcat), detailní scenérie pro víc než 17 tisíc letišť, volumetrické 3D mraky, 3D lesy, 3D vodní hladinu nebo nové efekty počasí a ročních období. Bez ohledu na všechen ten realismus uvnitř, přítomnost rivala od Microsoftu si žádá, aby hra vypadala co možná nejlépe i na pohled.

X-Plane 12 už je přitom k dispozici v early accessu třeba na Steamu nebo na oficiálním webu hry, pokud byste se nemohli dočkat. Vyšel v září a láká i na podporu virtuální reality. Autoři ale už na začátku říkali, že titul v programu předběžného přístupu stráví přibližně jen 3 až 5 měsíců namísto obvyklého roku či dokonce let. Koneckonců už teď se hra prodává za plnou cenu. Na Steamu stojí 60 eur, na oficiálním webu 60 dolarů. Zde dostanete automaticky přístup také ke staršímu X-Plane 11.

Autoři se rozhodli vydat hru v early accessu, aby získali zpětnou vazbu od hráčů, zatímco řeší dílčí bugy. Během této doby se podle svých slov soustředí hlavně na novinky, jako jsou mraky a vylepšení osvětlení. X-Plane 12 byl oznámen loni v září na Flight Sim Expo 2021. Kompletní seznam obsažených strojů najdete třeba zde.

Vedle Microsoft Flight Simulatoru a jeho oslnivé grafiky to samozřejmě nebude mít novinka snadné, ale také cílí na trochu jiné a svým způsobem ještě vášnivější publikum. Trailer na X-Plane 12 ale vypadá také dobře a ukazuje pár opravdu hezkých scén i efektů. Ostatně podívejte se sami.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru