EA Sports WRC, Electronic Arts, WRC od EA Sports a Codies nás vezme do Česka

WRC od EA Sports a Codies nás vezme do Česka

Podívejte se na první video. Hra vyjde letos a láká na desítky vozů i Středoevropskou rallye

Zdroj: EA Sports
5. 9. 2023
Název: EA Sports WRC Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 3. 11. 2023 Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 3. 11. 2023

Společnost Electronic Arts představila nové WRC, jak slíbila. Hru jednoduše nazvanou EA Sports WRC (bez číslovky) vytvořili vývojáři Dirt Rallye z britského studia Codemasters. Dočkali jsme se prvního traileru, který má půl druhé minuty a vedle něj i základních informací. Nový ročník pod vedením nových autorů míří už jen na PC, PS5 a Xbox Series a pohání jej Unreal Engine 5. Potvrdila se také informace od billbil-kuna, že hra vyjde 3. listopadu a kdo si ji předobjedná, může začít závodit už 31. října.

Hra bude obsahovat 17 skutečných lokací světového šampionátu včetně těch dřívějších i Středoevropské rallye, která se pojede letos vůbec poprvé a zavítá mimo jiné i k nám do Česka. Ta ale do titulu dorazí až v rámci post launch obsahu. Tým dál láká na 10 vozidel z kategorií WRC, WRC2 a Junior WRC a 68 ikonických historických strojů za posledních 60 let.

V režimu stavění bude možné vůbec poprvé si navrhnout a poskládat svůj vlastní závodní speciál. V dalším módu bude zase možné pozměnit různé momenty z historie, pravděpodobně po vzoru série F1 od Codemasters. A chybět nebude ani plnohodnotná kariéra, šampionát nebo závody na čas. Samozřejmostí je licencovaná kompletní letošní sezóna se všemi jezdci i týmy. S obsahem si budeme moci pohrát rovněž v editoru polepů. WRC nabídne také cross-platform multiplayer až pro 32 hráčů.

Na oficiální webu se objevil seznam aut, který budou autoři postupně doplňovat. Už nyní ale mezi vozy nechybí automobilka Škoda a dojde i na už zmíněné různé populární historické kategorie a legendy minulosti. Ty všechny budeme prohánět na víc než 600 kilometrech tratí. Autoři lákají také na nové dynamické a ještě realističtější ovládání. Spolupracovali na něm podle svých slov se skutečnými závodníky.

Standardní verze se prodává za 50 eur na Steamu a 1200 korun na Xbox Storu. Součástí předobjednávky jsou kromě předběžného přístupu také další bonusy a polepy.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru