Wonder Ball, Adrian Siska, Wonder Ball je slovenská akční 3D plošinovka

Wonder Ball je slovenská akční 3D plošinovka

Staňte se míčem, prokutálejte a prohopsejte se Kyberzemí a sveďte boj se zlým Virem

Zdroj: Adrian Siska
11. 6. 2024
Název: Wonder Ball Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Na Slovensku se rodí nová zajímavá hra Wonder Ball, za níž stojí vývojář Adrián Šiška. Ten v roce 2022 vydal bezplatnou endless běhačku Office Run, kterou později doplnil o halloweenskou verzi, a Wonder Ball je pro něj tak prvním větším projektem. Jde o akční 3D plošinovku, v níž navštívíme celkem pět světů, mnoho plošinových úrovní i bojových arén, vedle příběhové kampaně pak budeme mít i možnost poměřit síly s ostatními hráči ve dvou arkádových režimech díky tabulkám. Hru nyní představuje i oznamovací trailer.

Ve hře převezmeme kontrolu nad Wonder Ballem a vydáme se zachránit dříve pokojnou Kyberzemi před zkázou, kterou má na svědomí zlomyslný Virus a jeho armáda botů. Každý z pěti světů Kyberzemě představuje velký hub, v němž nalezneme nejen samotné plošinky a arény, ale také řadu skrytých tajemství i nejrůznější sběratelské předměty. Za nasbírané mince je možné získat opravářské sady, drahokamy lze zase využít pro získání štítů, které jsou klíčovými během bojů v aréně. Hra totiž není jen o plošinkách, překonávání úrovní, ničení krabic nebo zdolávání dalších překážek, ale právě také o boji, jelikož se musíme postavit již zmíněnému Viru. V arénách se střetneme s jeho armádami, zatímco se bude zvyšovat obtížnost, na druhou stranu i my můžeme Wonder Ball posílit novými schopnostmi. Wonder Ball toho totiž v rukou hráče svede mnohem víc než se jen rychle kutálet, hopsat či dashovat.

Grafika hry je vyvedena v příjemné low-poly stylizaci, nešetří barvami, rozmanitostí a kulisami jednotlivých světů a samozřejmě ani již zmíněnými zničitelnými krabicemi, jak by se dalo u takovéhoto typu hry očekávat. Hru a hratelnost je možné si přizpůsobit například deaktivováním kompasu, kdy se s Wonder Ballem můžete pustit do prozkoumávání a odhalování světa se vším všudy a bez doprovodu. Nechybí ani přizpůsobení kamery nebo přemapování ovládání. Kdo hledá pořádnou výzvu, může ji nalézt právě v bojových arénách, v nichž lze získávat i medaile. Dalším doplňkem je režim přežití a útok na čas, které lze odemknout postupem v příběhové kampani. Režim přežití zahrnuje probojovávání se skrze vlny botů a snahu o získání co největšího skóre, v útoku na čas pak jde o dosažení nejlepšího času v plošinovkových úrovních.

Vydání hry je naplánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku prostřednictvím Steamu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru