WB Games se nakonec zbavili jediného studia

WB Games se nakonec zbavili jediného studia

EA si od Warner Bros. koupili mobilní tým Playdemic. Zbytek portfolia zůstává beze změny

Zdroj: WB Games
25. 6. 2021

Možná si ještě vzpomenete, jak se před časem řešilo, že by se Warner Bros. Games mohli zbavit některých svých studií. Zdá se ale, že nás nakonec žádné velké drama nečeká. Divize Warner Bros. Interactive Entertainment sice oznámila prodej mobilního týmu Playdemic společnosti Electronic Arts za 1,4 miliardy dolarů, ovšem žádná další studia se prodávat nemají.

Playdemic je známý díky hře Golf Clash, která získala přes 80 milionů hráčů na iOS a Androidu. Studio bylo založené v roce 2010. Warner Bros. si prý užili spolupráci s Playdemic a Golf Clash přerostl všechna očekávání, když se z něj stal skutečný mobilní hit podle prezidenta Warner Bros. Games Davida Haddada. Mají velký respekt pro celý tým, ale rozhodnutí prodat jej je založené na strategii dělat v budoucnu hry podle vlastních značek.

EA jen v poslední době investovala do studií Glu Mobile a Codemasters.

Nový přírůstek si pochvalují také EA. Podle šéfa společnosti Andrew Wilsona jsou Playdemic skuteční inovátoři a firma chce využít jejich talent, technologii i odbornost v kombinaci s dalšími týmy a značkami Electronic Arts. EA prý chtějí naopak rozšiřovat své portfolio sportovních titulů a ještě posílit na poli mobilů a oslovit více hráčů po celém světě. A neváhají svou peněženku otevřít, když se naskytne příležitost. EA jen v poslední době investovala také do studií Glu Mobile a Codemasters.

Zbytek portfolia WB Games zůstane, jak je, a stane se součástí nového kolosu WarnerMedia-Discovery. Fanoušky tato zpráva nepochybně uklidní a dost možná i samotné vývojáře. Pokud by se totiž začala jeho silná skupina studií tříštit, přišli bychom o jednoho z dominantních hráčů na poli videoher. Navíc je třeba si uvědomit, že značky, s nimiž tito autoři pracují, patří z velké části společnosti Warner Bros., a proto by nebylo vůbec jisté, zda by mohli pokračovat ve vývoji svých sériích.

Harry Potter, Pán prstenů i Batman

Nejde jen o hypotetickou obavu. Něco podobného se stalo v minulosti už víckrát. Třeba když se zbavovala svých studí společnost Disney ve snaze raději licencovat své IP cizím týmům. Nebo když Disney před časem koupili studio 20th Century Fox (dnes už 20th Century Studios), které mělo vlastní aktivity na poli videoher, a těch se opět nechtěli v Disney příliš účastnit. V obou případech to znamenalo prodávání studií a ohrožení projektů postavených na licencovaných IP.

Jen pro úplnost připomeneme, že pod divizi Warner Bros. Interactive Entertainment spadají studia Avalanche Software, Monolith Productions, NetherRealm Studios, Rocksteady Studios, TT Games, WB Games Montréal a řada dalších. Dělají na herních adaptacích Harryho Pottera, Pána prstenů, hrách podle DC Comics nebo sérii Mortal Kombat.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru