Watch Dogs: Legion, Ubisoft, Watch Dogs: Legion se v létě prolne s Assassin’s Creed

Watch Dogs: Legion se v létě prolne s Assassin’s Creed

Ubisoft chystá novou postavu a herní událost. Před assassínkou Darcy dorazí i Aiden Pearce

Zdroj: Ubisoft
24. 3. 2021
Název: Watch Dogs: Legion Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 29. 10. 2020

Vývojáři z Ubisoftu se před nedávnem vrátili k Watch Dogs: Legion, který doplnili o slibovaný online režim. Ačkoliv se uvedení na všech cílových platformách neobešlo bez problémů – hráči na PC museli čekat – online mód je nyní dostupný všem a férově musíme uznat, že stejně jako v případě jiných her otevírá zajímavý potenciál pro krácení volného času s partou kamarádů. Aby vývojáři zájem o hru podpořili, přichystali možnost bezplatného víkendového hraní. V Ubisoftu se ale zřejmě víkend počítá od čtvrtku do pondělí, protože právě po takovou dobu bude nejnovější díl Watch Dogs zdarma dostupný, ale nezlobíme se. Nad rámec toho nicméně vývojáři připomněli obsah, kterým chtějí hru v prvním roce doplnit a zveřejnili obligátní časový rozvrh, kdy se můžeme na jednotlivé události a nové hrdiny těšit.

Zdroj: Ubisoft

Všeříkající obrázek sdílel Ubisoft na sociálních sítích a je z něj cítit, že vydavatel rozhodně nechce nechat Watch Dogs: Legion po opadnutí první vlny zájmu stát v koutě. Od konce dubna se hráči mohou těšit na čtveřici nových postav, které budou zahrnuty do placeného season passu, společně s novými misemi a delší příběhovou linií Bloodline. Nejvýrazněji označený přídavek dorazí nejpozději – na konci srpna – a jak už prozradil titulek zprávy, půjde o crossover se sérií Assassin’s Creed. Ústřední postavou bude assassínka Darcy, která přijíždí do Londýna se svou vlastní agendou a odhodláním bojovat za svobodu. Součástí přídavku na konci léta budou nové mise s příběhovým pozadím a také velká událost v ulicích digitálního Londýna, ke které budou mít přístup i hráči bez season passu. Jedna věc nás ale trochu zaráží – Darcy nebude kanonickou postavou a vývojáři z Ubisoftu ji vytvořili čistě pro potřeby Watch Dogs: Legion. Nemůžeme si však nevšimnout určité lenosti, ke které se v Ubisoftu uchýlili a už se ani nesnaží volné konce smysluplněji spojovat, jako tomu bylo v minulosti. Když se například objevila Altaïrova zbroj v Assassin’s Creed II, hra přítomnost obalila do vlastní mise, tyhle časy ale jsou, hádáme, pryč.

Na konci května dorazí přídavky pro režim Tactical Op, který jsme s uvedením online popisovali jako odlehčenou verzi heistů z GTA Online.

Vraťme se ale v časové ose na začátek – závěr dubna bude patřit první připravované hrdince, kterou je Mina Sidhu, schopná ovládat mysl ostatních lidí. O jejím původu toho nevíme mnoho – prý bývala testovacím subjektem zřejmě nepříliš vydařeného experimentu – vývojáři pro ni ale rovněž připravují vlastní mise, takže se nepochybně dozvíme víc. Těšit se mohou i hráči online režimu, kteří bezplatně obdrží nové mise pro kooperaci a chybět nebude ani rozšířený editor postav pro další vrstvu personifikace vlastního hrdiny. Na konci května dorazí přídavky pro režim Tactical Op, který jsme s uvedením online popisovali jako odlehčenou verzi heistů z GTA Online. Hráči budou moci vyrazit za dalším úkolem, při němž se musí rozdělit a spolupracovat jen za pomoci chatu, což by při vhodném zapojení zajímavých částí Londýna a náplni misí mohlo hezky fungovat. Nechcete-li kooperovat s ostatními, v květnu vás zřejmě potěší také přídavky do PvP režimů Invasion a Extraction.

Zdroj: Ubisoft

Patrně největší porci nového singleplayerového obsahu pak obdržíme na konci června – sami vývojáři dějovou linku Bloodline označují jako příběhovou expanzí a zapojí do ní dva bývalé agenty DedSecu. Tím prvním není nikdo jiný nežli Aiden Pearce, hlavní hrdina prvního dílu Watch Dogs. Tím druhým pak hacker Wrench, který byl součástí ústřední skupiny DedSecu ve Watch Dogs 2. Jejich příběh má údajně předcházet událostem aktuální hry a Aiden v něm sehraje hlavní roli. Ačkoliv se bude hrát i za Wrenche, je pravděpodobné, že bude stát spíše v pozadí a poskytne původnímu hrdinovi očekávaný technologický background. Zasazení před děj Legionu by ale mohlo být z pohledu loru poměrně zajímavé a nedivili bychom se ani nějakému zajímavému zvratu, díky kterému může být pohled na zbytek příběhu trochu jiný. Těžko ale odhadovat, co Ubisoft chystá a očekávání bychom spíš mírnili.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru