MultiVersus, Warner Bros. Interactive Entertainment, Warner Bros. představuje svou variaci na Smash Bros.

Warner Bros. představuje svou variaci na Smash Bros.

MultiVersus je po spekulacích oficiálně oznámen. Proti sobě se postaví Batman a Arya Stark

19. 11. 2021
Název: MultiVersus Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 28. 5. 2024

Přibližně před měsícem se začalo v kruzích insiderů a leakerů otevřeně mluvit o tom, že společnost Warner Bros. zatoužila po vlastní cross-over akci v duchu Super Smash Bros., v níž by se proti sobě mohli postavit staří známí z nejrůznějších filmů a seriálů. Dokonce se vtipkovalo, že by se hra mohla jmenovat Super Warner Bros., i když se častěji zmiňovalo označení MultiVersus s odkazem na nedávnou registraci ochranné známky. A o měsíc později už je všechno oficiální, když zmiňovaný MultiVersus lidé z WB představují coby free to play titul pro PC a konzole, ovšem bez zahrnutí Nintenda Switch.

Ačkoliv se spekulovalo, že za vývojem hry může stát NetherRealm, hra nakonec vzniká v novém studiu Player First Games, které bylo založeno teprve v roce 2019. Vznik studia podnítil veterán Tony Huynh, který se podílel na vývoji God of War či League of Legends, a přizval k sobě svého bývalého kolegu Chrise Whita, se kterým se společně pustili do vývoje MultiVersus. Nejjednodušeji by se koncept hry dal přirovnat k již zmiňovaným Super Smash Bros., protože v sobě bude mixovat zdánlivě nesouvisející postavy z filmů, seriálů a her od Warner Bros., a nechá je bojovat v na pohled poměrně těsných arénách, z nichž bude možné nepřítele shodit do propasti. Velkým lákadlem mají být přirozeně samotní bojovníci, mezi kterými sice v rozporu se spekulacemi alespoň prozatím chybí Gandalf, ale ostatní ho, hádáme, plnohodnotně zastoupí.

V seznamu hrdinů jsou momentálně zastoupeni – Batman, Superman, Wonder Woman a Harley Quinn, dále Shaggy ze Scooby-Doo, Bugs Bunny, Tom a Jerry, Arya Stark ze Hry o trůny, Jake a Finn z Adventure Time, Steven a Garnet ze Steven Universe a nakonec i jedno originální zvíře vytvořené přímo pro hru – kombinace soba a psa nazvaná jednoduše Reindog. Vizuální stylizace se snaží jednotlivé postavy sjednotit, což působí překvapivě svěže a dává hře – na rozdíl od Super Smash Bros. – vlastní ucelený styl. Postavy pak samozřejmě mohou uplatnit vlastní speciální schopnosti, jako třeba laso Wonder Woman či Shaggyho házení sendvičů, případně zapojit komba pro dva, jak představuj Tom a Jerry. Hrát se bude primárně v módu 2v2, ale vývojáři samozřejmě počítají i se souboji jeden na jednoho, případně s vybíjenou pro čtyři hráče ve free-for-all módu.

Zajímavostí rovněž je, a jde o další lákadlo zajištěné vývojem pod hlavičkou Warner Bros., že vybrané postavy by měly mít dabing od původních herců a dabérů, takže se už nyní počítá s Maisie Williams pro Aryau, Kevinem Conroyem pro Batmana nebo Matthewem Lillardem pro Shaggyho. Seznam by měl nicméně do budoucna růst, ať už se bavíme o hratelných postavách nebo jejich dabérech, čímž Warner Bros. podtrhuje i live service povahu celé hry a plánovanou trvanlivost skrze úpravu jednotlivých postav, skiny a další kosmetické drobnosti. Hra by měla dorazit v příštím roce a je pravděpodobné, že víc z ní uvidíme už začátkem prosince během udílení cen The Game Awards.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru