Warner Bros. představuje svou variaci na Smash Bros.

MultiVersus je po spekulacích oficiálně oznámen. Proti sobě se postaví Batman a Arya Stark

19. 11. 2021

Přibližně před měsícem se začalo v kruzích insiderů a leakerů otevřeně mluvit o tom, že společnost Warner Bros. zatoužila po vlastní cross-over akci v duchu Super Smash Bros., v níž by se proti sobě mohli postavit staří známí z nejrůznějších filmů a seriálů. Dokonce se vtipkovalo, že by se hra mohla jmenovat Super Warner Bros., i když se častěji zmiňovalo označení MultiVersus s odkazem na nedávnou registraci ochranné známky. A o měsíc později už je všechno oficiální, když zmiňovaný MultiVersus lidé z WB představují coby free to play titul pro PC a konzole, ovšem bez zahrnutí Nintenda Switch.

Ačkoliv se spekulovalo, že za vývojem hry může stát NetherRealm, hra nakonec vzniká v novém studiu Player First Games, které bylo založeno teprve v roce 2019. Vznik studia podnítil veterán Tony Huynh, který se podílel na vývoji God of War či League of Legends, a přizval k sobě svého bývalého kolegu Chrise Whita, se kterým se společně pustili do vývoje MultiVersus. Nejjednodušeji by se koncept hry dal přirovnat k již zmiňovaným Super Smash Bros., protože v sobě bude mixovat zdánlivě nesouvisející postavy z filmů, seriálů a her od Warner Bros., a nechá je bojovat v na pohled poměrně těsných arénách, z nichž bude možné nepřítele shodit do propasti. Velkým lákadlem mají být přirozeně samotní bojovníci, mezi kterými sice v rozporu se spekulacemi alespoň prozatím chybí Gandalf, ale ostatní ho, hádáme, plnohodnotně zastoupí.

V seznamu hrdinů jsou momentálně zastoupeni – Batman, Superman, Wonder Woman a Harley Quinn, dále Shaggy ze Scooby-Doo, Bugs Bunny, Tom a Jerry, Arya Stark ze Hry o trůny, Jake a Finn z Adventure Time, Steven a Garnet ze Steven Universe a nakonec i jedno originální zvíře vytvořené přímo pro hru – kombinace soba a psa nazvaná jednoduše Reindog. Vizuální stylizace se snaží jednotlivé postavy sjednotit, což působí překvapivě svěže a dává hře – na rozdíl od Super Smash Bros. – vlastní ucelený styl. Postavy pak samozřejmě mohou uplatnit vlastní speciální schopnosti, jako třeba laso Wonder Woman či Shaggyho házení sendvičů, případně zapojit komba pro dva, jak představuj Tom a Jerry. Hrát se bude primárně v módu 2v2, ale vývojáři samozřejmě počítají i se souboji jeden na jednoho, případně s vybíjenou pro čtyři hráče ve free-for-all módu.

Zajímavostí rovněž je, a jde o další lákadlo zajištěné vývojem pod hlavičkou Warner Bros., že vybrané postavy by měly mít dabing od původních herců a dabérů, takže se už nyní počítá s Maisie Williams pro Aryau, Kevinem Conroyem pro Batmana nebo Matthewem Lillardem pro Shaggyho. Seznam by měl nicméně do budoucna růst, ať už se bavíme o hratelných postavách nebo jejich dabérech, čímž Warner Bros. podtrhuje i live service povahu celé hry a plánovanou trvanlivost skrze úpravu jednotlivých postav, skiny a další kosmetické drobnosti. Hra by měla dorazit v příštím roce a je pravděpodobné, že víc z ní uvidíme už začátkem prosince během udílení cen The Game Awards.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím