MultiVersus, Warner Bros. Interactive Entertainment, Warner Bros. má chystat hru v duchu Super Smash Bros.

Warner Bros. má chystat hru v duchu Super Smash Bros.

Podle úniku na ní mají pracovat autoři Mortal Kombatu. Fred Flintstone se postaví Gandalfovi

Zdroj: Warner Bros.
25. 10. 2021
Název: MultiVersus Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 28. 5. 2024

Na Redditu se už koncem minulého týdne objevila neoficiální zpráva, že měla společnost Warner Bros. zatoužit po své vlastní hře v duchu úspěšného Super Smash Bros. Dáme-li stranou, že okouzlení může pramenit už jen ze samotného názvu, ehm, koncept divokých crossoverů s potyčkami v neohraničených arénách je zejména v USA velmi populární, což dokazují i další podobné tituly. Nebylo by proto překvapením, že Warner Bros. něco takového chce, zvlášť když sám může nabídnout nejrůznější licencované postavy ze známých filmů a potažmo již vytvořených her. Leaker, vystupující pod přezdívkou HugeLeakerActually navíc tvrdí, že za vývojem hry stojí studio NetherRealm, tedy autoři Mortal Kombat či Injustice, kteří by mohli v souladu se Super Smash konceptem plně využít své zkušenosti.

„Jde o tag team hru, jen nevím jistě, jestli to znamená, že si vyberete dvě postavy a budete mezi nimi přepínat, nebo zda každá „postava“ už tvoří hotový pár,“ říká leaker ve svém příspěvku. A hned nabízí krátký seznam bojovníků, kteří by se mohli ve hře objevit: Shaggy ze Scooby Doo, Gandalf, Tom & Jerry, Batman, Fred Flintstone nebo Mad Max. Podle úniku se mělo nějakou chvíli uvažovat také nad Harrym Potterem a Ronem Weasleym, došlo prý ale ke kolizi práv a z tohoto nápadu mělo sejít. Pokud se ptáte, z jakých zdrojů leaker čerpá, rozhodl se své informace neodzdrojovat ani administrátorům vlákna GamingLeaksAndRumors. To může samo o sobě vyvolávat otázky a značně zpochybnit důvěryhodnost toho, co se v příspěvku objevilo, k dispozici je ale několik dalších souvisejících indicií a také potvrzení pravosti od novináře Jeffa Grubba.

Ten na svém Twitteru uvedl, že něco takového Warner Bros. skutečně chystá, jen vyvrátil, že by na hře měli pracovat odborníci z NetherRealmu. To by samozřejmě měnilo mnohé, ale ani Grubb nevystupuje z pozice oficiální autority a jistí si být nemůžeme. Nijak se však nevyjadřuje k informacím, že nápad na hru měl vzniknout na základě memu, který se točil kolem možného spojení Shaggyho ze Scooby Doo a Mortal Kombatu, až to vývojářům – či lidem z Warner Bros. – přišlo zajímavé a začali se myšlenkou a zájmem fanoušků zabývat konkrétně. A pak je tu zmiňovaná indicie, na kterou už Grubb upozorňuje, a to je nedávná registrace ochranné známky Multiversus, která proběhla na popud Warner Bros. koncem září. Fanoušci si automaticky dávají všechny spekulace dohromady a očekávají titul, který by se tak klidně mohl jmenovat. Byla by to sice o fous horší volba nežli Super Warner Bros., ale budiž.

Nic dalšího, natož oficiálního, na konto případného brawl/bojovkového mashupu neznáme, zástupci Warner Bros. ale zatím ohledně her mluvili jen o DC titulech – o nichž se mimochodem bavíme v dnešním vidcastu – a obecnější zprávy o hrách vycházejících z dalších značek jsou teprve na pořadu. Doprovodí tedy nové zmínky o Hogwarts Legacy i Multiversus? Počkejme a uvidíme.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru