Suicide Squad: Kill the Justice League, Warner Bros. Interactive Entertainment, Warner Bros.: Hra Suicide Squad zklamala

Warner Bros.: Hra Suicide Squad zklamala

Vydavatel a majitel studia poprvé připouští, že jde o neúspěch. Loni slavil s Bradavicemi

Zdroj: WB Games
23. 2. 2024

Společnost Warner Bros. Discovery, do které spadá i herní divize Warner Bros. Games, prezentovala své finanční výsledky (via IGN). Vůbec poprvé se tak někdo vyjádřil na konto titulu Suicide Squad: Kill the Justice League a toho, jak si vedl. Finanční ředitel Gunnar Wiedenfels připustil, že hra nenaplnila očekávání vydavatele. Nutné je přitom připomenout, že Warner Bros. Games vlastní i samotné autory z britského týmu Rocksteady Studios.

Titul Suicide Squad: Kill the Justice League dostal prémiovou cenovku, ale přijetí bylo rozpačité. Průměr od novinářů se na Metacriticu pohybuje okolo 60 procent. Hráči tu ale vystavili komiksové akci hodnocení jen 3,7/10. Na Steamu pak chválí hru mnohem optimističtějších 80 procent zákazníků, ale v minulosti se objevila nařčení, že některé kritické komentáře z profilu zmizely.

Za posledních 24 hodin hrálo na Steamu hru současně nanejvýš 888 lidí.

Nedozvěděli jsme se bohužel, kolik kopií se prodalo, ale meziroční srovnání nebude lichotivé. Před rokem touto dobou totiž debutovala naopak komerčně velmi úspěšná hra Hogwarts Legacy rovněž od WB Games. Wiedenfels označil Suicide Squad za jeden z klíčových titulů roku 2024, ale v tomto úkolu zjevně neobstál. Pro důkaz není třeba chodit daleko. I když je hra k dispozici i na dalších platformách, pro ilustraci si posloužíme statistikou ze Steamu, kterou známe. SteamDB ukazuje, že v maximu hrálo Suicide Squad současně 13,5 tisíce hráčů. To bylo před 20 dny. Ale za posledních 24 hodin je maximum jen 888 současně hrajících lidí.

Uvidíme, zda se na tom časem něco změní. Zda hru může pomoci nakopnout další obsah a příchod nových hratelných postav, jako je chystaný Joker. Každopádně jde vedle Skull and Bones o druhý podobný případ z posledních týdnů. Dvě velké live service hry, které byly dlouho ve vývoji a zklamaly.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru