Vzniká nová hra ze světa Pána prstenů podle knihy

Na nejnovějším příběhu z Tolkienovy Středozemě pracují Take-Two a Wētā Workshop

Zdroj: ilustrační foto, Daybreak Game Company
15. 8. 2022

Společnost Take-Two, respektive její label Private Division, oznámila partnerství a spolupráci s novozélandskou (nejen) trikovou společností Wētā Workshop, která se podílela mimo jiné na filmové trilogii Pán prstenů od Petera Jacksona a naposledy pracovala i na blížícím se seriálu Prsteny moci od Amazonu. Výsledkem této spolupráce má být dle zveřejněného prohlášení nová hra ze Středozemě a podle knižní předlohy J. R. R. Tolkiena.

Private Division přímo v prohlášení i na Twitteru zmiňuje, že se jedná vyloženě o Tolkienův literární vesmír. O hře bohužel nejsou v tuto chvíli známy žádné konkrétní informace, dokonce ani název. Tušíme ovšem přibližné časové okno, kdy by hra mohla vyjít, pokud by vše šlo podle plánu – mělo by se tak stát během fiskálního roku 2024, což v případě Take-Two znamená v období od 1. dubna 2023 do 31. března 2024.

Společnost Middle-earth Enterprises vlastnící práva k Tolkienovým dílům Hobit a Pán prstenů poskytla licenci ke zpracování knižní předlohy.

Na hře pak pracuje přímo herní studio patřící pod Wētā Workshop, které vzniklo v roce 2014. Private Division se může pochlubit tím, že společnost Middle-earth Enterprises (dříve Tolkien Enterprises) vlastnící práva k Tolkienovým dílům Hobit a Pán prstenů poskytla licenci ke zpracování knižní předlohy.

Že by mohla uvnitř herní divize Wētā Workshop vznikat hra ze světa Pána prstenů, se přitom spekulovalo už v minulém roce. Tehdy se objevila nabídka pozice producenta, který by se připojil k pracím na velké hře významné značky. V podrobnostech nabídky bylo navíc zmiňováno, že se jedná o značku velice blízkou „jejich srdcím“, proto není nečekané, že vzhledem k povaze studia řadu lidí jako první napadl Pán prstenů. Nyní se ukázalo, že tento tip byl správný.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru