Vzdušná akce Windfolk nás vezme na létající ostrovy

Vzdušná akce Windfolk nás vezme na létající ostrovy

Na konzole PS4 a PS5 vyšla nová nezávislá španělská hra z programu PlayStation Talents

Zdroj: Fractall Fall
15. 1. 2021

Pravda, hned zkraje nového roku nevycházejí ty nejzajímavější hry. To ale neznamená, že vám některá z novinek přeci jen nemůže padnout do oka. Pokud si potrpíte na komiksově stylizované frenetické akce, mohla by se vám trefit do vkusu nová exkluzivní hra Windfolk pro konzole PlayStation 4 a 5. Jedná se o 3rd person střílečku od studia Fractall Fall, kterou vydává španělská pobočka Sony Interactive Entertainment.

Každý hráč si může najít svůj vlastní styl a strategii boje kombinováním různých zbraní a schopností.

Na rozdíl od jiných podobných titulů se v tomto spíš létá než chodí. Příběh nás vezme na fiktivní planetu Eurian, kterou zmítá válka. Zdejší létající ostrovy jsou v ohrožení díky nemilosrdné Koalici, které se postaví na odpor odbojové hnutí. Hlavní hrdinkou je Esen, která používá jetpack stejně obratně jako rozličné zbraně.

Autoři slibují nebývalou svobodu pohybu a pozoruhodné prostředí, které má být radost zkoumat. Vypravíme se prý do vyprahlých pouští i tropických oblastí překypujících bujnou vegetací. Každý hráč si může najít svůj vlastní styl a strategii boje kombinováním různých zbraní a schopností. Další výzvy na náš přitom číhají po dokončení příběhové části.

Windfolk vychází z iniciativy PlayStation Talents a jeho autoři byli v rámci ní oceněni i zvláštní cenou. Program funguje od roku 2015 a pořádá jej právě španělská pobočka Sony Interactive Entertainment. Smyslem je pochopitelně vyhledávat potenciálně zajímavé projekty, v tomto případě ze Španělska, dodat jim potřebnou podporu a pomoci jim v celosvětovém launchi.

Hra se má prodávat za 15 eur, respektive dolarů, ale v českém PlayStation Storu jsem ji zatím na rozdíl od jiných nenašel, což je trochu zvláštní, když ji vydává přímo Sony a jde o PlayStation exkluzivitu. Náprava by ale zřejmě neměla trvat dlouho. Marně byste zatím hledali i recenze, tak uvidíme, co se z Windfolku vyklube.

Update: Hra už je i v českém PlayStation Storu a prodává se za 399 korun. Mezitím se objevila i první recenze s hodnocením 7,5.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru