HyperSpace: Pirates of Atira, Vyzkoušejte si nový kooperativní vesmírný simulátor

Vyzkoušejte si nový kooperativní vesmírný simulátor

Sci-fi HyperSpace z vás a vašich přátel udělá posádku na můstku. Funguje ale i jako FPS

21. 1. 2020
Název: HyperSpace: Pirates of Atira Vývojář: Platformy: Žánr: ,

Vesmírné hry jsou naše oblíbené téma. Na jednu zajímavou bychom vás opět rádi upozornili. HyperSpace: Pirates of Atira je first person kooperativní akce křížená se simulátorem. Hráči se v ní stanou jednou posádkou a společně se chopí ovládání kosmické lodě, na jejímž můstku je potřeba zastávat různé úlohy. Náplní se tak novinka nejvíc blíží hrám Artemis Spaceship Bridge Simulator, Star Trek: Bridge Crew, PULSAR: Lost Colony nebo námořnímu pirátskému dobrodružství Sea of Thieves.

Nezávislý titul vám umožní pohybovat se volně po palubě lodě a používat její přístroje. Abyste mohli stroj pořádně ovládat, potřebujete mít obsazená tři stanoviště – křeslo pilota, navigátora a inženýra. Jaké jsou povinnosti těchto důstojníků, si určitě snadno sami domyslíte. Nějaký díl Star Trek jste určitě viděli…

Kampaň nabízí nelineární příběh vyprávěný pomocí komiksu na způsob série Max Payne.

Loď však není vaším vězením, můžete se projít nejen po ní, ale vydat se rovněž na misi či na výsadek, kde na vás čekají kooperativní hádanky i nepřátelé ovládaní umělou inteligencí. Ke slovu tak přijdou rovněž zbraně, pokud budete chtít ukořistit drahocenné zásoby, komponenty či peníze. Kdo by ostatně odolal pokušení prozkoumat vrak zdánlivě opuštěného korábu?

Pokud jde o náplň hry, můžete se pustit do sandboxového režimu, který vám umožní volně prozkoumávat vesmír a dělat si v zásadě co chcete, anebo zvolíte kampaň. Ta nabízí nelineární příběh vyprávěný pomocí komiksu na způsob série Max Payne. Premisa říká, že se coby piráti zmocníte cennějšího nákladu, než jste zamýšleli, a rázem se stanete sami hledanou kořistí. Posádka v příběhovém režimu bude hlasovat a činit důležitá rozhodnutí, na jejichž základě se má vyprávění větvit. Scénář prý nabídne velkou míru znovuhratelnosti.

V obou případech je v každém případě potřeba udržet loď v chodu, starat se o její systémy a opravovat poškozené komponenty. Kromě cizích lodí narazíme také na vesmírné stanice nebo asteroidy, které můžete zkoumat. Součástí vaší rutiny bude rovněž obchodování.

Příjemné je, že každý člen posádky používá pro svou práci trochu jiné rozhraní. Zatímco pilot sleduje loď z pohledu třetí osoby, navigátor se hrabe především v hvězdných mapách a inženýr kontroluje lodní systémy ze strategického nadhledu. Bavit by se tak měli všichni. A nutno poznamenat, že v právě v tom často spočívá kámen úrazu. Ne vždy podobné hry dokáží nabídnout smysluplný obsah a úkoly všem členům posádky.

Filip Coulianos se v minulosti podílel na velkých komerčních hrách jako A Way Out, Mirror’s Edge Catalyst, Brothers: A Tale of Two Sons nebo Syndicate z roku 2012

Na HyperSpace pracuje Filip Coulianos ze švédského Stockholmu. Projektu se podle svých slov věnuje už několik dlouhých let úplně sám a inspirovaly jej světy jako Star Wars, Mass Effect či Homeworld. Nejde přitom o žádného nadšeného amatéra. Coulianos se v minulosti podílel na velkých komerčních hrách jako A Way Out, Mirror’s Edge Catalyst, Brothers: A Tale of Two Sons nebo Syndicate z roku 2012.

Jestli jsme vás na sci-fi novinku namlsali, můžete si ji dokonce rovnou vyzkoušet. Alfaverze je nyní dostupná ke stažení, stačí se jen přihlásit na Discord autora. Filip Coulianos navíc nežádá od svých fanoušků žádné příspěvky, jak byste mohli očekávat. Nemá Patreon a nechystá se ani na Kickstarter, stačí mu jen, když o jeho projektu řeknete ostatním.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru