Gray Zone, EastWorks, Vyzkoušejte si novou slovenskou strategii Gray Zone

Vyzkoušejte si novou slovenskou strategii Gray Zone

Sci-fi košického studia EastWorks vyšlo v early accessu. Nabídne i český dabing

6. 5. 2020
Název: Gray Zone Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: , Datum vydání: 16. 12. 2022

Možná trochu ve stínu českého hororu Someday You’ll Return momentálně zanikla zpráva, že už 30. dubna vyšla na Steamu v programu předběžného přístupu nová příběhová taktická real-time strategie s prvky RPG nazvaná Gray Zone od košického studia EastWorks. Její autoři nás lákají na “odyseu otroka, který ze vzepřel svým pánům”. Hra nás zavede do vzdálené budoucnosti. Hlavním hrdinou dobrodružného příběhu je otrok ovládaný zkorumpovanou vládou. Jak už to tak ale v podobných případech bývá, je mu předurčeno vymanit se z nesvobody a obrátit celý vesmír vzhůru nohama.

Prokousávat se budeme hlavními i vedlejšími úkoly, ke slovu pochopitelně přijdou nejrůznější zbraně a schopnosti, ale také vozidla.

Vývojáři slibují, že budeme zkoumat různé světy roztroušené po známé galaxii, přičemž každý bude mít jedinečnou faunu i floru a především nabídne nové zážitky. Hráči ovládají své jednotky z klasické strategické perspektivy. Prokousávat se budeme hlavními i vedlejšími úkoly, ke slovu pochopitelně přijdou nejrůznější zbraně a schopnosti, ale také vozidla. S pomocí taktického módu je možné zastavit čas, naplánovat další akce a opět souboj rozeběhnout. Plná verze má nabídnout celkem čtyři kapitoly po šesti misích a jednu menší jako bonus. Příběh vypráví autoři za pomoci komiksových scén, které oddělují jednotlivé mise. Hru sami popisují jako směs nejlepších prvků starších klasických strategií a novinek, jakými jsou taktický mód, fyzika nebo úprava hrdinů.

Pokud jde o dostupnou early access verzi, ta má umožnit vývojářům získat zpětnou vazbu od hráčů, což ovlivní další směřování titulu. S pomocí získaných finančních prostředků by se tým rád rozšířil a dokončil Gray Zone koncem příštího roku. Jestliže se ale nenajde dost peněz, upozorňují autoři, že se vývoj může protáhnout až o další dva roky. V předběžném přístupu hra zatím samozřejmě nenabízí všech 25 misí, ale prvních pět. Další dvě mají následovat za několik měsíců. Early access verze se bude klasicky průběžně rozšiřovat, vylepšovat a opravovat po celou dobu.

Titul už v tuto chvíli obsahuje anglický dabing, komiksové scény, dialogy, hudbu i zvukové efekty, ujišťují EastWorks. S dalšími verzemi se bude rozrůstat především obsah. Jádro hry je podle nich funkční a vývojáři odhadují, že hotová je přibližně čtvrtina zamýšleného obsahu, což byla jejich meta pro vstup do programu předběžného přístupu. Další kapitoly mají samozřejmě naplánované, ale zbývá je realizovat. S tím, jak se bude hra postupně rozrůstat, poroste průběžně i její cena. Ten, kdo po titulu sáhne teď, se samozřejmě může těšit na všechny updaty zdarma až do vydání plné verze.

Autoři se zavázali být v kontaktu se svými fanoušky s tím, že se pokusí zohledňovat jejich připomínky. Podněty, u nichž to bude možné, pak zapojí do hry. Těšit se podle nich můžeme na spoustu zajímavých postav, zábavné dialogy a především na hromadu akce. Poznáme kulturu cizích světů, v boji budeme využívat prostředí v náš prospěch a rozšiřovat svůj tým o nové rekruty.

České a slovenské hráče určitě potěší podpora obou jazykových mutací formou titulků. Kromě anglického dabingu do Gray Zone přibude i ten český díky spolupráci se skupinou Fénix ProDabing.

Early access verze měla původně dorazit o něco dříve, ale práce zbrzdila aktuální situace ve světě a nutnost přizpůsobit se vývoji na dálku a z domova. České a slovenské hráče určitě potěší podpora obou jazykových mutací formou titulků. Kromě anglického dabingu do Gray Zone přibude i ten český díky spolupráci se skupinou Fénix ProDabing. Samotné studio EastWorks se dříve specializovalo na pomoc dalším týmům. Jeho autoři se podíleli na hrách, jako je Mafia III, Murdered: Soul Suspect nebo Enemy Front. Gray Zone je jejich první vlastní titul.

Do zítřka je hra k dispozici s dvacetiprocentní slevou přibližně za 13 eur. Pak se její cena vyhoupne na 20 eur. Kromě titulu samotného je k dispozici také soundtrack za 1,5 eura, přičemž všechny utržené peníze půjdou na další rozvoj projektu, ujišťují autoři. O hře jsme prvně psali loni v prosinci.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru