American Truck Simulator, SCS Software, Vyzkoušejte oficiální multiplayer v simulátoru trucků od SCS

Zkuste oficiální multiplayer v simulátoru trucků od SCS

Experimentální hra pro více hráčů se už začala veřejně testovat. Bude se postupně rozrůstat

Zdroj: SCS Software
25. 5. 2021
Název: American Truck Simulator Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 2. 2. 2016

Vývojáři ze studia SCS Software začali testoval oficiální podporu multiplayeru. Režim nazvaný výmluvně Convoy umožní ve hrách American Truck Simulator a Euro Truck Simulator 2 vydat se na silnice společně s dalšími fanoušky v rámci hry, kterou si sami nastavíte. Už v tuto chvíli je synchronizovaná doprava, denní doba a částečně i počasí.

Multiplayer mohou hráči vyzkoušet v rámci experimentální open bety, ale autoři zdůrazňují slovíčko experimentální. Můžete narazit na bugy i pády, protože se na funkci stále pracuje. SCS ale chtějí posbírat cennou zpětnou vazbu. Půjde navíc o první veřejnou verzi, až dosud se testovala v rámci omezeného kruhu. Vývojáři už dokonce mají dlouhý seznam vylepšení a novinek, které by chtěli do multiplayeru v budoucnu zahrnout.

Multiplayer už je k dispozici na Steamu

Pokud se ale nemůžete dočkat, můžete vyzkoušet experimentální větev hry už nyní. Autoři si rádi poslechnou, co se hráčům líbí a co nikoli, ale apelují, aby všichni brali na vědomí, že nejde o finální produkt. I to je ostatně důvod, proč SCS nepropagují novinku na oficiálním blogu, sociálních sítích nebo na Steamu, ale informují o ní jen na diskuzních fórech. Ale snad nám odpustí, tohle si prostě nemůžeme nechat pro sebe.

Abyste se k multiplayeru dostali, musíte na Steamu přepnout American Truck Simulator na větev 1.41 Update Experimental Beta (Convoy) ve vlastnostech hry a v záložce Betas. Novinku si musíte odemknout s pomocí hesla „XZo2orrgbG92XMQ“, které vložíte do volného textového pole. Hra se pak automaticky aktualizuje. Autoři důrazně doporučují zálohovat váš profil, anebo si založit pro tento účel úplně nový.

SCS přebírají štafetu po autorech modifikací

Už nyní může každý hráč založit svou vlastní session až pro osm lidí s heslem i bez něj. Lze samozřejmě také komunikovat s ostatními řidiči. Multiplayer naopak zatím nepodporuje mody, hráči musí mít stejná DLC a není třeba synchronizované zvedání mostů. Kompletní seznam funkčních i nefunkčních prvků najdete na oficiálním fóru.

Už v tuto chvíli ale můžeme bezpečně prohlásit, že se jedná o další skvělou novinku. Až dosud se hráči museli spoléhat na neoficiální modifikaci TruckersMP pro American Truck Simulator i Euro Truck Simulator 2. Její existence je sama o sobě velmi chvályhodná, ale co naplat, multiplayer v podání původních autorů má potenciál dostat celý zážitek ještě na vyšší úroveň.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru