Valorant, Riot Games, Vývojáři z Riot Games oznamují mobilní verzi Valorantu

Vývojáři z Riot Games oznamují mobilní verzi Valorantu

Rok po vydání na PC míří k dalším hráčům. Bude samostatná a hlavní hru údajně neovlivní

Zdroj: Riot Games
2. 6. 2021
Název: Valorant Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 2. 6. 2020

Přesně před rokem uvedli vývojáři z Riot Games svoji týmovou střílečku Valorant. Způsob marketingu a možnosti zapojení do hry skrze pozvánky, které padaly do chatu partnerů na Twitchi, přitáhly ke hře obrovskou pozornost, zvlášť, když se o ní mluvilo jako o možném nástupci Counter-Striku. Ostatně, bavíme se o Riot Games – společnosti, která dala světu jednu z nejpopulárnějších e-sportových her League of Legends, takže o ambicích nikdo nepochyboval a chvíli se zdálo, že se tenhle smělý plán podaří naplnit. Situace je nicméně po 365 dnech trochu jiná, pro Valorant ale rozhodně stále velmi dobrá, a podle dnes zveřejněných informací má titul 14 milionů aktivních hráčů měsíčně. Samo o sobě by to bylo důvodem k oslavám, Riot Games ale přináší dárek v podobě oznámení mobilní verze, která by měla pomoci rozšířit povědomí o Valorantu jako takovém a přilákat ke hraní ještě víc lidí.

O mobilní verzi toho vývojáři v tiskové zprávě příliš neřekli. Výkonná producentka Anna Donlon pouze uvedla, že mobilní verze bude stát sama o sobě a nedojde na žádné přímé provázání s velkým Valorantem na PC. Situace tak kopíruje například rozložení Call of Duty, což je rozhodně validní a funkční model, kdy může být titul finančně i herně úspěšný v obou částech herního spektra. „Stejně, jako nechceme přinést neadekvátní zážitek pro mobilní hráče, nechceme jakkoliv vstupovat do hraní na počítačích. Nesnažím se konvertovat Valorant z PC na mobily a naopak,“ potvrdila pak Donlon v rozhovoru s redaktory magazínu Polygon. Snažila se zejména uklidnit stávající hráče, že se nemají čeho bát a očekávat zachování celkového vývoje hry bez ohledu na cokoliv. Snahou Riot Games má být co nejlepší hraní na konkrétních platformách s důrazem na to, co mají hráči rádi a jak jsou nastaveny standardy, takže nedojde ani ke zjednodušování PC verze, ale ani k přílišnému znesnadňování užit si taktickou střílečku na displeji mobilního telefonu.

Je to možná divné, ale přenést Valorant na mobily pro nás bylo o trochu snazší, než se o to samé snažit s konzolovou verzí.

Podle producentky se to týká i případné konzolové verze, která by se jistě nabízela a na tomto místě by na rozdíl od verze pro mobily mohla umožnit vzájemné hraní. Jenže nic není tak snadné, jak se zdá a Donlon má obavy, že by přenesení taktické akce na konzole příliš nefungovalo. „Je to možná divné, ale přenést Valorant na mobily pro nás bylo o trochu snazší [než se o to samé snažit s konzolovou verzí]. Tenhle typ hry – taktická střílečka – není na konzolích úplně jednoduchá. Není úplně snadné zachovat takovou úroveň kompetitivní integrity na platformě, kde se musíte prát s ovladačem,“ vysvětluje Anna Donlon a skoro se zdá, že naději na konzolovou verzi smetla ze stolu. V mnohém ale může chuť Riotu, zabývat se dalšími porty či verzemi, povzbudit zájem o mobilní Valorant, kterého bychom se měli údajně dočkat do druhých narozenin, tedy června 2022.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru