F1 2021, Electronic Arts, Vývojáři z Codies přidali do F1 2021 okruh v Imole

Vývojáři z Codies přidali do F1 2021 okruh v Imole

Přichází po skvělém Portimãu. Update přinesl i zbarvení Red Bullu ze závodu v Turecku

Zdroj: Codemasters
14. 10. 2021
Název: F1 2021 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: , Datum vydání: 16. 7. 2021

Ačkoliv se seriál závodů F1 dal po loňské sezóně z větší části do pořádku, stále ještě probíhají změny v kalendáři a na poslední chvíli jsou doplňovány závody, nad kterými ještě před několika týdny či měsíci visely otazníky. Těží z toho nejen fanoušci, kteří sledují soupeření Lewise Hamiltona, Maxe Verstappena a dalších v televizi, ale také hráči, kteří mohou očekávat postupné updaty oficiální videohry F1 od Codemasters. Tímto způsobem bylo do hry už loni přidáno černé zbarvení Mercedesů a letos se hráči po vydání F1 2021 dočkali také skvěle zpracované trati v portugalském Portimãu, tím ovšem podobně zajímavé přídavky nekončí. Aktuální update pro nejnovější ročník videoherní F1 totiž přináší slavnou Imolu a speciální zbarvení vozů stáje Red Bull ze závodu v Turecku, který proběhl minulý víkend.

Na nově přidanou trať se můžete podívat v oficiálním videu, ve kterém vás po Imole sveze Pierre Gasly ze stáje Alpha Tauri. Konfigurace trati odpovídá tomu, jak vypadala v polovině letošního dubna a vlastně i loni, když se Imola vrátila do seriálu coby náhradní místo konání závodu za velké ceny, které vypadly kvůli omezením spojených s pandemií koronaviru. Nicméně s přihlédnutím k tomu, jak ročník 2020 vypadal, vývojáři neměli dostatek prostoru Imolu připravit a přináší ji proto bezplatně na všechny platformy až nyní. Společně s tím můžete vozy Red Bullu převléknout do světlého zbarvení, ve kterém vyjely do velké ceny Turecka na počest společnosti Honda, jež se v letošním roce se světem F1 loučí.

Kromě toho přináší update na verzi 1.12 velkou řadu změn v hratelnosti a vývojáři tentokrát naplnili seznam úprav poměrně zajímavými věcmi. Opravili například chování monopostů v pomalých zatáčkách. Upravili také systém pro udělování penalizace, která mohla bezdůvodně přijít se skončením virtuálního safety caru. Sáhli rovněž do designu některých tratí ve smyslu obrubníků, takže změny pocítíte například v Bahrajnu, Číně nebo na Monze. A zabývali se i maličkostmi – leč podstatnými – jako je například vyjetí z boxů v Baku, hájíte-li zrovna barvy Williamsu. Vzhledem k umístění bylo poměrně složité vejít se za bílou čáru a nedostat penalizaci, což by nyní mělo být opraveno a lépe odpovídat realitě. Sahalo se nicméně i do fungování online hry, zlepšit by se měla stabilita připojení a rozrostla se i podpora ovladačů o chystanou základnu CSL DD od Fanatecu, která by měla být k dispozici v prosinci.

Zapomínat rovněž nesmíme na to, že se vývojáři zavázali také k přidání okruhu v Džiddě, kde se bude závodit o víkendu 3.-5. prosince. Update s novou tratí by měl dorazit už v průběhu listopadu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru