Vampire The Masquerade: Bloodhunt, Paradox Interactive, Vývojáři upírské battle royale akce důkladně zkoumali Prahu

Autoři upírské battle royale akce detailně zkoumali Prahu

V jejich 3rd person PvP/PvE akci bude hrát Maškaráda velmi důležitou roli

Zdroj: Sharkmob
8. 11. 2020
Název: Vampire The Masquerade: Bloodhunt Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 27. 4. 2022

Švédské studio Sharkmob před pár dny oficiálně představilo novou battle royale akci ze světa Vampire: The Masquerade. V tu chvíli bylo podrobností poskrovnu, ale rozhodně nás zaujalo, že nás titul znovu vezme do Prahy. O to větší radost mi udělalo, že na oficiálním webu World of Darkness se objevily další zajímavé a konkrétnější detaily. 

Zatím nám bohužel nechtějí prozradit víc o příběhu, ale naznačili, že události, které jsme viděli v teaser traileru, se odehrávají během jedné velmi zvláštní noci v Praze. A hráči se do ní budou moci aktivně zapojit.

Hra začala od počátku vznikat jako licencovaný titul. Jeho autoři se opírají o zkušenosti z vývoje sérií The Division, Battlefield, Hitman, ale i Far Cry a tvrdí, že chtějí oslavit nové i dlouholeté fanoušky a zůstat věrní 5. edici Vampire: The Masquerade. Samotná Maškaráda má hrát velmi důležitou roli, tedy skutečnost, že lidé se nesmí o existenci upírů dozvědět. Ve hře funguje jako součást mechanismů a budeme prý na ni muset pamatovat, zatímco se budeme pohybovat ulicemi Prahy.

Autoři o sobě říkají, že jsou zanícenými fanoušky předlohy. Udělali si prý důkladnou studii Prahy i z pohledu světa World of Darkness a informace čerpali z různorodých zdrojů. Zatím nám bohužel nechtějí prozradit víc o příběhu, ale naznačili, že události, které jsme viděli v teaser traileru, se odehrávají během jedné velmi zvláštní noci v Praze. A hráči se do ní budou moci aktivně zapojit. Jako obvykle se něco šeredně pokazí a vy se ocitnete uprostřed všeho chaosu. Vaším úkolem je samozřejmě přežít, ať už sami nebo s pomocí vašich přátel.

Na přesnější popis hratelnosti bychom zatím čekali marně. Něco málo přesto tým naznačil. Jejich battle royale má prvky PvP i PvE a vývojáři znovu zopakovali, že hra je zasazena do české metropole. Pohybovat se budeme v jejích ulicích i po střechách. Svět a našeho hrdinu budeme sledovat z pohledu třetí osoby. Autoři také prozradili, že hru budou distribuovat jako free-to-play titul, ale zavazují se vyhnout pay-to-win mechanismům.

Pokud jde o první upoutávku a její technologii, studio Sharkmob ujistilo, že nešlo o CGI, ale in-game, nebo spíš in-engine záběry, které by měly reprezentovat skutečnou kvalitu grafiky. Vývoj projektu je docela daleko. V tuto chvíli je titul v pre-alfa verzi a podle autorů už obsahuje většinu funkcí a hlavního obsahu. Novinku si prý budeme moci vyzkoušet ještě předtím, než vyjde oficiálně. Plná verze by pak měla dorazit na trh v druhé polovině příštího roku. Jejím vydavatelem je samozřejmě společnost Paradox Interactive.

Jak už jsme psali posledně, v žánru battle royale zkouší štěstí v posledních letech spousta vývojářů, ale najít mezeru na trhu je stále obtížnější, jak se mohl nedávno přesvědčit třeba i gigant Ubisoft se svou hrou Hyper Scap. Snad budou mít vývojáři ze studia Sharkmob více štěstí a potěší fanoušky značky i ostatní hráče. Tým spadá pod Tencent a kromě Malmö má také pobočku v Londýně. Vedle upírské battle royale akce dělá na dvou dalších AAA hrác

Vampire The Masquerade: Bloodhunt, Paradox Interactive, Vývojáři upírské battle royale akce důkladně zkoumali Prahu

Období hojnosti pro World of Darkness

Je pozoruhodné, jak je v poslední době okolo World of Darkness živo. Jde o jednu z mnoha her, na které se momentálně dělá. Vývojáři ze studia Hardsuit Labs pracují na akčním RPG Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Jejich kolegové ze Cyanide dělají akční RPG Werewolf: The Apocalypse – Earthblood. Vývojáři ze studia Fast Travel Game oznámili, že pracují na VR hororu Wraith: The Oblivion – Afterlife. A autoři epizodické historické adventurní série The Council ze studia Big Bad Wolf chystají Vampire: The Masquerade – Swansong. Už loni pak na PC vyšla adventura Vampire: The Masquerade – Coteries of New York od polského studia Draw Distance, která letos zamířila také na konzole. Navíc se v září dočkala standalone rozšíření s podtitulem Shadows of New York.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru