Vývojáři údajně mají Switch Pro, Nintendo to popírá

Vývojáři údajně mají Switch Pro, Nintendo to popírá

Zprávu Bloombergu označuje japonská společnost za lživou. Jiný než OLED model nechystá

Zdroj: Nintendo
30. 9. 2021

V uplynulých hodinách se znovu rozhořela debata na téma vylepšeného modelu hybridní konzole Nintendo Switch. V době, kdy z oficiálních míst přichází videa s rozbalováním OLED modelu a první recenze hodnotí přínos této revize, zveřejňuje Bloomberg článek s poměrně jednoznačným titulkem. Uvádí v něm, že minimálně 11 anonymně oslovených vývojářských společností, včetně Zyngy, potvrdilo vlastnictví devkitu vylepšeného Switche s podporou rozlišení 4K a vyvíjí tak na základě informací Bloombergu hry pro konzoli, která podle Nintenda neexistuje. Japonská společnost však na článek nečekaně zareagovala a krátce po jeho zveřejnění popřela všechny vyřčené domněnky a potvrdila, že jediným modelem ve výrobě je v úvodu zmiňovaná OLED verze.

Jak už bylo uvedeno výše, Bloomberg se odvolává na tvrzení zaměstnanců 11 herních společností, kteří však vystupovali anonymně. „Podle zaměstnanců, kteří si nepřáli být jmenování, protože nejsou oprávnění o svých projektech veřejně hovořit, se jedná o společnosti z celého světa – od velkých vydavatelů až po malá studia,“ vymezuje Bloomberg. Jedinou jmenovanou společností je Zynga, která dosud žádný titul pro Switch nevyvíjela. To se má ovšem změnit po únorovém oznámení Star Wars: Hunters, na kterém mobilní gigant spolupracuje se studiem NaturalMotion Games a který by měl vedle mobilů dorazit právě na hybridní konzoli od Nintenda. Faktem ovšem je – a Bloomberg odpovídajícím způsobem aktualizoval svůj článek – že mluvčí společnosti následně vyvrátila vlastnictví popisovaného devkitu. „Jen pro upřesnění, Zynga nemá 4K devkit od Nintenda,“ řekla Sarah Ross a nutí tak k pochybám nad věrohodností ostatních Bloombergem citovaných zdrojů.

Co se týče odpovědi Nintenda, není příliš běžné, aby se společnosti vyjadřovaly na konto podobných spekulací, přesto tak japonský vydavatel učinil a dal na srozuměnou hráčům i investorům, že jde o lživé informace. „Zpráva ze 30. září nepravdivě tvrdí, že společnost Nintendo dodává nástroj pro vývoj her na Switch s podporou rozlišení 4K,“ zní prohlášení Nintenda, které se vrací k vyjádřením z července letošního roku, kdy zaznělo, že se momentálně nepočítá s žádným jiným novým modelem konzole. Šlo o snahu umlčet množící se spekulace, ať už na základě anonymních prohlášení či informací objevených pomocí dataminingu a svedení pozornosti směrem k OLED modelu. Bloomberg se ovšem nechce nechat odbýt a uvádí, že se s domnělým Switchem Pro počítalo už na letošní rok, ale kvůli nedostatku čipů – v tomto případě od společnosti Nvidia – byl další vývoj a uvedení odloženo na neurčito.

„Nintendo se stále může rozhodnout Switch 4K nevydat. Japonská společnost v průběhu let v tichosti upustila od řady produktů ze strategických důvodů nebo kvůli technickým problémům,“ připomíná pak Bloomberg. Vysvětluje také, že vývojáři s 4K devkitem, kterých může být mnohem víc než uváděných jedenáct, se momentálně nachází ve značné nejistotě a Bloomberg neočekává, že by již dnes vyvíjené hry pro vylepšený Switch spatřily světlo světa dřív než na konci příštího roku. Ani to ale není jisté a o všem patrně rozhodně rychlost, s níž se výrobci vypořádají s nedostatkem čipů a budou moci hned s první vlnou prodeje adekvátním způsobem uspokojit poptávku.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru