Vývojáři Titanfallu 2 vydávají nečekaný patch

Vývojáři Titanfallu 2 vydávají nečekaný patch

Problémy s matchmakingem byly po letech vyřešeny. Vývojáři rovněž začali na „něco“ lákat

Zdroj: Electronic Arts
18. 9. 2023

Ačkoliv si hráči dvoudílnou sérii Titanfall náležitě považují, je vcelku přirozené, že popularita devět, resp. sedm let starých her pozvolna upadá. Pokud bychom se měli zastavit u druhého dílu, podle statistik Steamu ho od začátku roku hrály měsíčně v průměr jen necelé tři tisícovky hráčů, a ačkoliv se tu a tam objevovaly záchvěvy v podobě rapidního nárůstu souběžně hrajících lidí, šlo vždy jen o velmi krátké okamžiky. Jeden takový ale v těchto dnech znovu přichází, a co je pro hráče ještě podstatnější, přináší s sebou také určitý náznak, že by se na pozadí, tedy přímo u vývojářů z Respawnu, mohlo něco dít. Tím samozřejmě narážíme na spekulace a hlavně četná přání, aby se vývojáři k Titanfallu vrátili, zatím ale nelze nic takhle konkrétního odtušit.

Nepředbíhejme ale, a pojďme ke zmiňovanému nárůstu zájmu o Titanfall 2, a to minimálně na Steamu, jehož statistiky jsou veřejně dostupné. V průběhu uplynulých hodin si titul v jednu chvíli spustilo najednou 22 733 hráčů, což je nejvíc od května 2021, kdy byl současně na digitální distribuční platformě Steamu zaznamenán rekord čítající 27 547 souběžně hrajících hráčů. Proč, ptáte se? Za vším stojí nečekaný patch, který vyšel zcela v tichosti, ale přesto je pro komunitu velmi zásadní. Řeší totiž několikaleté problémy s matchmakingem, konkrétně odpojování od lobby, které ještě nebylo naplněno hráči. Pokud jste v nedávné době Titanfall 2 hráli, možná jste i vy narazili na situaci, kdy kvůli nedostatku hráčů musíte čekat nestandardně dlouho na to, než hra začne, v kódu byl ale patrně nastaven timeout, který svým limitem neodpovídal reálnému stavu a čekacím dobám na spojení všech hráčů. Lobby proto bylo po několika minutách uzavřeno, hráči byli rozpojeni a museli celé martyrium s nejistým výsledkem opakovat znovu. Nikoliv však po patchi, který tenhle problém řeší a navazuje na jinak bezproblémový chod hry, když už zápas začne.

Hráči si opravy všimli sami, protože na ni vývojáři z Respawnu nijak neupozornili, a postupně zjistili, že nejde o jedinou věc, které se Titanfall 2 dočkal. Jak vystihuje vlákno na Redditu, došlo také na aktualizaci playlistů a změny zbraní v módu Coliseum. Proč, to nikdo neví, ale podle dostupných reakcí se rozhodně nezdá, že by byli hráči zklamaní. Jen pro úplnost dodáváme, že na opravu matchmakingu i další změny upozornil uživatel s přezdívkou GeckoEidechse, který samozřejmě vysvětlil, že ačkoliv sám pochází z komunity autorů modifikací, patch je zcela oficiální a na žádný mod se neodkazuje. Začalo se proto diskutovat, zda jde zkrátka jen o servisní zásah – v takovém případě by Respawn reagoval velmi pomalu, protože na popisované problémy narazili hráči už před necelými dvěma lety, nebo může jít o něco většího. A právě na druhou z možností odkazuje i tajemný vzkaz na konci nejčerstvější novinky o hře Apex: Legends zasazené do stejného univerza jako Titanfall.

Na ten pro změnu upozornil streamer Iniquity a jde o zcela nesouvisející dovětek ke zprávě o eventu probíhajícím v Apexu. „Příchozí přenos… Předmět zprávy: Nessie,“ objevilo se na oficiálních stránkách Apexu spolu s trojicí na pohled nic neříkajících řetězců čísel. Jak ale streamer zjistil, jde o zápis dat v Unixu, která náhodou odpovídají datům vydání Titanfallu, Titanfallu 2, resp. Apexu, z čehož hráči vyvozují, že se možná chystá Titanfall 3. Také předmět zprávy – Nessie – odkazující se na Lochnesskou nestvůru, za kterou by se často zaručené zprávy o třetím dílu série daly považovat, nutí hráče myslet si, že vývojáři z Respawnu okatě upozorňují na splnění mnohaletého snu, zatím je však předčasné činit jakékoliv závěry a hlavně pumpovat očekávání.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru